Ja valdība neaizstāvēs vecāku intereses, tie sola rīkot starptautisku skandālu

Vecāki cer, ka valdība aizstāvēs vecāku intereses starptautisko aizdevēju priekšā, bet, ja tā nebūs, tad apvienība "Māmiņu klubs" ir gatava pat rīkot starptautiska mēroga skandālu, norāda "Māmiņu kluba" vadītāja Sandija Salaka.

Viņa pastāstīja, ka jau iepriekš bija zināmi Pasaules Bankas (PB) ieteikumi attiecībā uz bērna kopšanas pabalstu, to aizstājot ar konstantu summu, bet pirms vēlēšanām politiskie spēki solījuši, ka PB ieteikumi netikšot ņemti vērā.

Salaka arī sacīja, ka nav vienota viedokļa valdībā par pabalsta izmaksāšanu, piemēram, starp Labklājības ministriju (LM) un Finanšu ministriju (FM). Tas arī rada bažas, jo nepietiek ar to, ka tikai LM atbalsta vecākus.

"Māmiņu kluba" vadītāja lēš, ka konstanta pabalsta ieviešana nostādīs daudzas ģimenes vēl sarežģītākā situācijā un tas nekādā gadījumā neveicināšot demogrāfisko situāciju valstī. Ja tā patiešām notikšot, vecāki ir gatavi vērsties pie starptautiskām organizācijām, informējot par bērnu situāciju Latvijā.

Salaka tomēr izteica cerību, ka valsts būs tā, kura savus iedzīvotājus aizstāvēs, jo Latvijā jau tāpat ir maz bērnu, bet, mainot pabalsta apmēru, situācija varētu pasliktināties vēl vairāk.

Labklājības ministrijā (LM) aģentūrai LETA pastāstīja, ka ministrija ir iepazinusies un izvērtējusi gan PB, gan Starptautiskā Valūtas fonda ierosinājumus, taču attiecībā uz izmaiņām sociālās apdrošināšanas, tostarp arī pensiju, sistēmā LM viedoklis joprojām nav mainījies un atrodams sociālās apdrošināšanas sistēmas koncepcijā.

Kā ziņots, Latvijas valdībai darbā pie 2011.gada valsts budžeta izdevumu mazināšanas būs jāizšķiras, vai īstenot PB sagatavotos ieteikumus sociālajā, veselības un izglītības jomā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošie, iespējams, PB gala ziņojuma dokumenti, kas iesniegti valdībai.

Kā liecina PB gala ziņojuma dokumenti, kas iesniegti valdībai, sociālā budžeta situācijas uzlabošanai PB ierosina pašreizējo pēc darba algas aprēķinātā bērnu kopšanas pabalsta sistēmu aizstāt ar ikmēneša pabalstu 100 latu apmērā, kas tiktu maksāts no valsts pamatbudžeta, nevis no īpašā sociālā budžeta. Vēl sociālā budžeta izdevumu samazināšanai PB iesaka atteikties no ģimenes valsts pabalsta maksāšanas ģimenēm, kas nav nabadzīgas, maksāt to nabadzīgām ģimenēm ar bērniem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas