Ja šogad centralizētajos eksāmenos būs kļūdas, VISC varētu slēgt

Ja Valsts izglītības satura centra (VISC) sagatavotajos centralizētajos eksāmenos būs tāda paša mēroga kļūdas kā pērn, tad būs jādomā, ka visi organizatoriskie procesi nefunkcionē, un jādomā par centra slēgšanu, pastāstīja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Pērn uzdevumu jauktā secība darba burtnīcās un atbilžu lapās centralizētajā angļu valodas eksāmenā 12.klases skolēniem un skolotājiem radīja daudz pārpratumu, kuru dēļ skolēni darbus bija spiesti nodot ar svītrojumiem vai pārrakstīt jaunā veidlapā, iekavējot citiem uzdevumiem atvēlēto laiku.

"No vienas puses, tas ir varbūt tāds skaļāks apgalvojums, bet, no otras puses, tā ir arī pilnīga taisnība. Ir skaidrs, ja organizācija nevar nodrošināt eksāmenu nevainojamu izpildi, tad organizācija ir jāmaina. Tas notiek otro reizi. Tas nav jautājums par kāda cilvēka kļūdu, tas ir organizācijas jautājums," akcentēja Ķīlis.

Valsts izglītības satura centra sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža aģentūrai LETA sacīja, ka visu centralizēto eksāmenu saturs ir sagatavots. Runājot par angļu valodas eksāmenu, kas būs jau pēc aptuveni diviem mēnešiem, Ilgaža apstiprināja, ka "viss ir izdarīts, lai martā eksāmens notiktu".

Ministra bažas šķietot saprotamas, jo valsts pārvaldes darbi skar diezgan lielu jauniešu skaitu un ir nozīmīgs process jaunieša dzīvē, tāpēc tiem vajag notikt pēc iespējas kvalitatīvāk un labāk. "Mēs esam darījuši visu, lai viss ar pārbaudes darbiem būtu kārtībā, lai kļūdu nebūtu," uzsvēra Ilgaža.

Viņa apgalvoja, ka ir paveikts viss, lai, arī no drošības viedokļa raugoties, problēmu nebūtu.

Jau vēstīts, ka šajā mācību gadā obligātie centralizētie eksāmeni vidusskolēniem sāksies ar angļu valodas eksāmena rakstu daļu 26.martā, savukārt angļu valodas eksāmena mutiskā daļa notiks 26., 27. un 28.martā.

Izglītības un zinātnes ministrija skaidro, ka angļu valodas eksāmena pārcelšana uz agrāku laiku ļaus par četrām dienām ātrāk izsniegt sertifikātus ar eksāmena vērtējumu. Ministrija arī norāda, ka eksāmena kārtošana jau agrā pavasarī ļautu gan samazināt kārtojamo eksāmenu skaitu, gan arī atslogot parasti pārblīvēto eksāmenu norises grafiku vasaras sākumā.

Ministrija uzsver, ka pavasara brīvdienas skolēniem netiks atņemtas - tās tiek pārceltas par vienu nedēļu ātrāk vai vēlāk - pēc skolu izvēles.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas