Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izvēlas tiesības atlaist Saeimu

Par likuma “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” ierosināšanu ir parakstījies 213 751 vēlētājs, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas sniegtā informācija.

No 12. marta līdz 10. aprīlim Liepājas pilsētā parakstījušies 7965, bet Liepājas rajonā – 7005 balsstiesīgie. Rajona vēlētāji bijuši ceturtie aktīvākie valstī rajonu vidū. Visvairāk parakstu nodots Rīgas pilsētā un rajonā, vismazāk – Ventspils rajonā.  

Pārbaudīs un pieskaitīs
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) veiks parakstu pārbaudi un tiem pieskaitīs arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) iesniegtos 11 095 notariāli apstiprinātos vēlētāju parakstus, kā arī ārvalstīs savāktos.

Pēc tam CVK Satversmes grozījumu projektu nodos Valsts prezidentam, kurš to iesniegs Saeimā. Lai to darītu, bija nepieciešami vismaz 149 064 paraksti.
Ja parlaments likumprojektu noraidīs vai atbalstīs ar labojumiem, būs jārīko tautas nobalsošana.

“Tauta ir nepārprotami norādījusi savu vēlmi uzlabot Satversmi,” uzskata LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers un pateicas visiem, kuri atbalstīja šo organizācijas iniciatīvu.

Virzīs savu variantu
Parakstu vākšana, pēc Valsts prezidenta Valda Zatlera domām, ir sekas sabiedrības neuzticībai, ko izraisījusi parlamenta un valdības rīcība.

Viņš atbalstot ideju par tautas tiesībām referenduma ceļā panākt Saeimas atlaišanu un priekšlaicīgas tās vēlēšanas, tomēr, lai rosinātu jebkādus Satversmes grozījumus, būtisks priekšnoteikums esot ekspertīze un profesionāļu diskusija.
 
Pēc V. Zatlera iniciatīvas izveidotā Konstitucionālo tiesību komisija sagatavojusi savus priekšlikumus par Saeimas atlaišanu, un pēc parakstu vākšanas rezultātu uzzināšanas viņš paziņojis, ka izmantos savu likumdošanas iniciatīvu un tos virzīs Satversmes grozījumu ierosināšanai.

Pēc V. Zatlera teiktā, tas būs piedāvājums, kas papildina un pilnveido likumprojektu, par ko ir pabeigts parakstu vākšanas process.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas