Izvēlas pieminekli Mārtiņam Freimanim

Skici Mārtiņa draugi un tuvinieki atbalstīja vienbalsīgi, akmens arī ir atrasts un ceram 10. novembrī pieminekli atklāt Misiņkalna kapos Aizputē, kur Mārtiņš apglabāts, piektdien "Dižvanagos" pastāstīja Mārtiņa Freimaņa fonda pārstāve Maija Kalniņa.

"Piemineklis būs fantastisks - māksliniekam izdevās uzreiz iemūžināt ideju. Ideja ir Mārtiņam ļoti atbilstoša," vērtē Maija.

Piemineklim tēlnieks Uldis Zariņš izvēlējies divus metrus augstu laukakmeni, kas pāršķelts uz pusi. Viena šķēluma daļa tiks nopulēta - šādi apstrādāts, Latvijas laukakmens atviz kā dārgakmens. Otra daļa - atstāta raupja, neapstrādāta. Akmens atkal tiks gandrīz salikts kopā. Maija vērtē, ka tāds bija arī Mārtiņš - kā viens vesels no divām daļām, vienlaikus spožs un vēl neatklāts, publisks un savrups, vientuļš.

Kāds akmens formā saskatījis arī sirdi, plaisā lieliski varētu rotāties rietošās saules stari. Netālu no kapavietas ir apsūnojusi aka, aug ķirsis.

Mārtiņu Freimani pieminēs arī 18. jūnijā "Dižvanagos", kur notiks ielīgošana. Piedalīsies Olga Rajecka, Elita Patmalniece. Dienu iepriekš Liepājā būs piemiņas pasākums Jānim Grodumam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas