Izsludina pieteikšanos lauksaimnieku konkursam "Sējējs-2013"

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus pieteikties konkursam "Sējējs-2013", kurš norisināsies jau divdesmito gadu. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas.

Konkursa dalībniekus šogad vērtēs vienpadsmit grupās, un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Dalībnieki konkursā "Sējējs–2013" tiks vērtēti jaunā nominācijā "Lopkopība", kurā vērtēs piena un gaļas ražošanas saimniecības, kā arī jau tradicionālajās nominācijās "Augkopība", "Lauksaimniecības kooperatīvs" un "Ģimene lauku sētā". Trešo gadu konkursā tiks vērtēti dalībnieki nomināciju grupā "Lauku attīstības projekts", kurā tiks vērtēti sekmīgākie projekti lauksaimniecībā, inovācijās un pārtikas ražošanā.

Savukārt otro gadu konkursā tiks vērtēti dalībnieki nominācijā "Gada Leader grupa", kurā tiks vērtētas vietējās rīcības grupas, kas aktīvi darbojas vismaz trīs gadus. Tāpat šogad dalībniekus vērtēs arī nominācijās "Jaunais veiksmīgais zemnieks", "Rītdienas sējējs - mazpulka dalībnieks" un "Zinātne lauku attīstībai".

Jau septīto gadu tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai nominācijai izvirza ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas.

Katrā konkursa grupā noteiks vienu laureātu, kurš saņems sudraba medaļu, diplomu un naudas balvu. Konkursa dalībniekus godinās konkursa noslēguma pasākumā 2013.gada oktobrī. Konkursa balvu fonda veidošanā var piedalīties iestādes, organizācijas, uzņēmumi un privātpersonas.

Iepazīties ar konkursa nolikumu, vērtēšanas kritērijiem, pieteikuma veidlapām un citu ar konkursu saistīto informāciju var ZM mājaslapas sadaļā "Sējējs-2013".

Kā ziņots, prēmiju "Sējējs" laikā no 1989.gada līdz 1992.gadam nodibināja lauksaimnieku biedrības. 1994.gadā konkurss tika atjaunots jaunā kvalitātē kopā ar Vides ministriju. Kopš 1994.gada konkurss "Sējējs" tiek rīkots katru gadu, un laureāta gods Latvijas lauksaimniekiem kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem apbalvojumiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas