Izsludina konkursu skolēniem "Augļi un ogas – visu dienu, katru dienu!"

Latvijas Augļkopju asociācija izsludina konkursu skolēniem "Augļi un ogas – visu dienu, katru dienu", aicinot sastādīt un iesūtīt  līdz 20. novembrim veselīgu ikdienas ēdienkarti, tajā iekļaujot arī augļus un ogas.

Labāko darbu autori piedalīsies "Gardēžu dienā" ar Latvijas atraktīvākajiem pavāriem, saņems augļu grozus un citas balvas.
Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte: "Pētījumi liecina, ka zemā augļu un ogu patēriņa iemesls ir nevis augļu un ogu pieejamība, bet gan Latvijas iedzīvotāju zemais informētības līmenis par to izmantošanu ikdienā, it īpaši par to, kā tos iekļaut ēdienreizēs. Tāpēc viens no mūsu svarīgākajiem uzdevumiem ir jau no mazotnes mācīt bērnus radoši pieiet ēst gatavošanas procesam, pievienojot svaigus augļus un ogas ikdienas uzturam brokastīs, pusdienās, vakariņās."

Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties mājaslapā www.augliveselibai.lv.

Iepriekšējā gada recepšu konkurss "Paņem līdzi pusdienas!" guva lielu skolēnu interesi un atsaucību. Tā mērķis bija rosināt skolēnus ēst veselīgi un savas pusdienu kastītes sastāvu papildināt ar svaigiem augļiem un ogām. Kopumā tika saņemti vairāk nekā 550 individuālie un grupu darbi no vairāk nekā 700 skolēniem.

Savukārt oktobra vidū augstskolu un koledžu studenti tiks aicināti iesūtīt reklāmas klipa skices vai scenāriju par svaigu augļu un ogu lietošanas svarīgumu uzturā. Iepriekšējā gada studentu konkursa "Augļi un ogas multimedijos. Kas notiek Tavā šķīvī?" uzvarētāji savas idejas īstenoja Rīgas Kino muzejā. Studenti kinorežisora Edmunda Jansona vadībā mācījās veidot filmu, tajā iedzīvinot augļu un ogu veselības tēmu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas