IZM pilnībā atbalsta Bērziņa viedokli par pāreju uz 11 klašu vidējo izglītību 4

Izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks (Zaļo un zemnieku savienība) pilnībā atbalsta Valsts prezidenta Andra Bērziņa viedokli par jauniešu iespēju iegūt vidējās izglītības diplomu vienu gadu agrāk.

Lai šādas izmaiņas ierosinātu, nepieciešams politisks lēmums finanšu jautājumos, rodot finansējumu jaunu mācību programmu un mācību līdzekļu ieviešanai un pedagogu pārkvalifikācijai, tā aģentūrai BNS ar padomnieces Ingas Bandenieces starpniecību pavēstīja Broks.

"Jauniešiem 19 gadu vecumā nav jāsēž skolas solā. Esošajā situācijā šādas izmaiņas prasītu tikai politisku lēmumu finanšu jautājumos, jo tās ir saistītas ar jaunu mācību programmu un mācību līdzekļu ieviešanu, kā arī pedagogu pārkvalifikāciju," norāda ministrs.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir veikusi daļu aprēķinu, mainot vispārējās izglītības sistēmu,– pakāpeniska jaunu mācību grāmatu ieviešana pamatskolas līmenī esošajā situācijā izmaksātu līdz 500 tūkstošiem latu gadā, savukārt programmu aprobācijas un pedagogu pārkvalifikācijas izmaksas vēl ir precizējamas.

Jau vēstīts, ka jaunievēlētais Valsts prezidents Andris Bērziņš, vērtējot savas darbības prioritātes, patlaban neko svarīgāku par izglītību neredz. Viņš atbalsta ieteikumu atteikties no budžeta vietām augstskolās un norāda uz nepieciešamību vidējā izglītībā pāriet uz 11 klasēm.

"Vērtējot visu šo situāciju, izglītība ir un paliek galvenais Latvijai, es arī neko citu tikpat svarīgu neredzu.. Man ir pavisam konkrēts viedoklis, ko vajadzētu darīt vidējās izglītības jomā. Man ir pilnīgi skaidra sajūta, ka no tiem 12 gadiem ir jātiek lejā uz 11. Es arī darīšu visu, lai tas tā notiek. Tagadējā informācijas pasaulē ‒ ja mēs nespējam to gadu noņemt, mēs nekur nederam. Tur tomēr būtu mūsu konkurētspēja, un mēs dabūtu tos cilvēkus par gadu ātrāk darba tirgū, kas būtu liels atbalsts. Protams, viens ir palielināt pensijas vecumu," savu redzējumu klāstījis Bērziņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Murgs kaut kāds, vidusskola 11 klases, augstākā izglītība tikai maksas. Vai var ņemt kreditu, ja nezin vai pēc studiju beigšanas būs darbs un iespēja kreditu atmaksāt??

pirms 9 gadiem, 2011.07.13 13:56

nesaprotu

Un programmas netiks mainītas?Tā jau tagad skolēniem,kuri grib visu izpildīt, liela slodze.

pirms 9 gadiem, 2011.07.13 06:26

:)

Vidusskolā jau parasti turpina mācīties jaunieši, kuri domā talāk iegūt augstāko izglītību ;) Es uzskatu, ka ideja ir pozitīva par 11 klašu izglītību.

pirms 9 gadiem, 2011.07.12 09:30

sašutums

Kur tie 18 gadīgie liksies darba tirgū, ja arī tam 19 gadīgajam darba nav! Kam būs liels atbalsts,bezdarbnieku rindām, vai arī veselu gadu ātrāk mūsu bērni aizbrauks prom? Kaut kāds ārprāts, Bērziņam šajā jomā nav nekādas saprašanas!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.11 22:52

Latvijas ziņas