Izglītības ministrs noraida bažas par pedagogu algu samazinājumu un aicina LIZDA atsaukt izplatīto informāciju

Izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks (Zaļo un zemnieku savienība) pieprasījis Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētājai Ingrīdai Mikiško atsaukt iepriekš izplatīto informāciju par it kā 2,5 miljoniem latu samazināto mērķdotāciju pedagogu atalgojumam, kā arī neziņu, cik un vai pedagogi saņems atalgojumu, aģentūru BNS informēja ministrijā.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzskata, ka šī informācija neatbilst faktam un tādēļ tā ir jāatsauc.

Tikmēr LIZDA pagaidām šo informāciju negrasās atsaukt, pirms nav saņēmusi no IZM detalizētu paskaidrojumu par finansējuma izlietojumu. LIZDA vadītāja vietnieks Jānis Krastiņš aģentūrai BNS norādīja, ka arodbiedrības aprēķinātie aptuveni 2,4 miljoni latu ir teorētisks skaitlis, kas iegūts, ņemot vērā izmaiņas ministrijas sniegtajā informācijā par finansējumu uz vienu skolēnu divās IZM sēdēs.

Krastiņš klāstīja, ka 20.septembra sēdē iepazīstināts ar IZM noteikto finansējumu – 678,96 latiem gadā uz vienu skolēnu, taču 23.septembrī sasauktajā IZM komisijas ārkārtas sēdē, pēc ministrijas veiktiem pārrēķiniem, summa, kas seko vienam skolēnam, samazinājusies par 1,08 latiem un pašlaik ir 677,40 latu uz vienu skolēnu gadā.

"Ļoti vienkārši – uzlieciet visu uz papīra strikti un parādiet, kur šī starpība ir izlietota. To mēs pašlaik neredzam," sacīja Krastiņš. Kamēr LIZDA šādu skaidrojumu nesaņems, tā no saviem vārdiem nav gatava atkāpties.

IZM uzsver, ka pedagogu atalgojumu aprēķina metodika šajā mācību gadā nav mainīta.

"Dotācijas pašvaldības izglītības iestāžu un privāto izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai tiek aprēķinātas un sadalītas pēc vienotiem principiem saskaņā ar MK noteikumiem, ņemot vērā skolēnu skaitu izglītības pakāpē attiecīgajā teritorijā un izglītības iestādē īstenotās mācību programmas," pavēstīja IZM.

Ministrija arī atgādina, ka līdz 23.septembrim republikas pilsētu/novadu kontos tika pārskaitīta daļa no 2011./2012.mācību gadam nepieciešamā finansējuma pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, un pārskaitījuma apmērs atbilst ceturtajai daļai no iepriekš apstiprinātās mērķdotācijas apmēra šā gada pēdējiem četriem mēnešiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas