Izdos grāmatu "Planētas Celiaks noslēpums"

Plānots, ka Annas Kašinas psihoterapeitiskā grāmata "Planētas Celiaks noslēpums” tiks nodrukāta līdz 31. jūlijam, kad tā tiks nogādātas bibliotēkām un skolām. Tapat šo grāmatu bez maksas būs iespējams saņemt biedrībā "Dzīve bez glutēna” vai sazinoties ar celiakijas pacientu biedrības pārstāvjiem un vienojoties par grāmatas piegādes iespējām.

Trešdien, 21. martā, Latvijas celiakijas pacientu biedrība "Dzīve bez glutēna” noslēdza līgumu ar fondu "Ziedot" par finansējuma piešķiršanu grāmatas "Planētas Celiaks noslēpums" izdošanai.

Latvijas celiakijas pacientu biedrība "Dzīve bez glutēna" sadarbība ar psihoanalītiķi un pasaku portāla www.skazki.lv autori Annu Kašinu radīja psihoterapeitisku pasaku, kas vienkārši un aizraujoši paskaidro bērnam viņa slimības būtību un palīdz sadzīvot ar to.

Latvijā ir 1500 bērnu, kuriem ir diagnosticēta celiakija. "Savās aptaujās mēs konstatējam, ka šiem bērniem, neatkarīgi no vecuma, rodas problēmas stingras bezglutēna diētas ievērošanā. Šī diēta ir vienīgās zināmās celiakijas zāles, taču tās ievērošana ikdienā var radīt psiholoģisku spriedzi, un ar laiku pat depresiju. Bērns nedrīkst ēst simtiem ēdienus un kārumus, kurus viņa priekšā ēd vienaudži. Grāmata palīdzēs bērnam saprast, kāpēc viņam ir šī slimība un, kāpēc nepieciešams ievērot diētu, un, pats svarīgākais, - ka viņš nav sliktāks par pārējiem, un dzīve bez glutēna var būt pat ļoti jauka un krāsaina,” skaidro Irina Rubinčika, celiakijas pacientu biedrības "Dzīve bez glutēna” valdes locekle.

Ginta Teivāne, Junga analītiskā psihoterapeite, klīniskā psiholoģe pamato: "Redzēt savu bērnu fiziski un emocionāli laimīgu ir katra vecāka sapnis, kā dēļ mēs - pieaugušie darām daudz. Bet, kad bērna attīstībā saskaramies ar kādu grūtību, novirzi, slimību, nereti kļūstam bezpalīdzīgi, ievainojami un neaizsargāti, vismaz sākuma periodā. Lai vecāki būtu labi atbalsti bērnam, kurš ir saslimis, viņiem slimība jāizzina un jāprot izskaidrot cilvēcīgā valodā, atbilstoši individuālā bērniņa raksturam, vecumam un attīstībai. Pasakas un brīnumstāsti ir tas vienreizējais, simboliskais materiāls, kas iedarbojas uz bērna psihi dziedinoši un dziļi, pat arhetipiski. Tāpēc Annas Kašinas ieguldījums, sacerot brīnumstāstu, šoreiz par celiakiju un ar to sirgstošajiem bērniem, ir vērtējams kā ļoti nozīmīgs.”

Fonds "Ziedot” projektā "Sociālās palīdzības sniegšana” saņēma 220 iesniegumus, no kuriem tika atbalstīti 66 projekti, to skaitā arī biedrības "Dzīve bez glutēna” projekts. Ar iepriekš savākto ziedojumu palīdzību grāmata ir sagatavota drukai latviešu un krievu valodās: tā ir ilustrēta, samaketēta un gatava iesniegšanai tipogrāfijā.

Celiakija ir neārstējamā, ģenētiskā gastroenteroloģiskās sistēmas slimība. Celiakijas slimniekiem mūža garumā jāizvairās no glutēna – kviešu, rudzu, miežu olbaltuma, kas izsauc tievās zarnas bārkstiņu atrofiju, ka rezultātā neuzsūcas uzturvielas un attīstās citas slimības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas