Izdodas glābt audzēja paralizētu pacientu

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā veiksmīgi noritējusi komplicēta operācija kādam 49 gadus vecam pacientam, kuram tika atklāts ielaists nieru audzējs. Vīrietis slimnīcā nonāca jau paralizēts, jo bija attīstījusies arī metastāze, kas bija skārusi mugurkaulu un nospiedusi muguras smadzenes.

Neiroķirurgs Ingus Gārša: „Uz to, ka operācija ir noritējusi veiksmīgi, norāda kaut vai apstāklis, ka uz mājām vīrietis dosies ar savām kājām. No medicīniskā viedokļa šī ir unikāla operācija, jo vienā reizē ir izdevies likvidēt gan nieru audzēju, gan skarto fragmentu mugurkaulā,aizvietojot to ar implantu un atgriežot pacientam spēju patstāvīgi pārvietoties.” Operācija ilga turpat 6 stundas..

Kā uzsver Uroloģijas klīnikas vadītājs Vilnis Lietuvietis šādas operācijas ir iespējamas tikai apvienojoties multidisciplinārai ārstu komandai - tajā piedalījās neiroķirurgi, urologi, anesteziologi un māsu brigāde. Pirmsoperācijas periodā invazīvās radioloģijas speciālisti veica audzēja barojošo asinsvadu slēgšanu.

Slimnīcā pacients pavadīja 3 nedēļas, saņemot arī agrīnu rehabilitācijas terapiju. Viņam būs jāturpina ārstēšana arī Latvijas Onkoloģijas centrā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas