Internetā varētu saskaitīties 25% iedzīvotāju; anketas var aizpildīt arī sestdien

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) prognozē, ka internetā būs saskaitījusies ceturtā daļa iedzīvotāju jeb 25%, kas ir pārsteidzoši liels skaits.

Internetā anketas vēl varēs aizpildīt arī sestdien līdz plkst.24, aģentūrai BNS sacīja CSP preses sekretārs Aldis Brokāns.

Iepriekš tika lēsts, ka internetā saskaitīsies tikai līdz 15% iedzīvotāju, savukārt pētījumu aģentūrai “GfK Baltic”, kas sagatavo tautas skaitītājus, kuri apmeklēs iedzīvotājus mājās, bija pavisam piesardzīgas prognozes – internetā anketas aizpildīs tikai 5% iedzīvotāju.

Taču kompānijas “GfK Baltic” vadītāja Iluta Skrūzkalne sarunā ar aģentūru BNS piesardzīgi izteicās, vai šī iemesla dēļ tautas skaitīšana izmaksās lētāk.

“Līgums par tautas skaitīšanas veikšanu noslēgts par 2,781 miljonu latu. Šī summa ir balstīta uz konservatīvu pieeju – ieplānojām 5% lielu peļņu un 5% neparedzētiem izdevumiem. Lielais nezināmais ir degvielas cenas, kas jūlijā bija zemākas nekā pašlaik,” sacīja Skrūzkalne.

Tomēr viņa pieļāva, ka, iespējams, būs nepieciešams mazāks skaits tautas skaitītāju un atsevišķus iecirkņus varēs apvienot. Latvijas teritorija ir sadalīta 1960 iecirkņos, un patlaban atlasīti arī tikpat daudz skaitītāju.
Iepriekš rēķināts, ka vienam tautas skaitītājam būs jāaizpilda tūkstotis anketu kopumā divarpus mēnešu laikā. Tautas skaitītāja atalgojums būs atkarīgs no aizpildīto anketu skaita, Rīgā tie varētu būt 200 latu mēnesī uz rokas, minēja Skrūzkalne.

CSP darba uzdevumus tautas skaitītājiem sāks gatavot pēc tam, kad beigsies skaitīšana internetā, kas ilgs vēl sestdien līdz plkst.24.

Iecerēts, ka tautas skaitītāji pie iedzīvotājiem dosies no 17.marta.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas