IKVD: Bērnudārzos nedrīkst prasīt no vecākiem naudu higiēnas preču iegādei, tās jānodrošina pašvaldībai

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) saņēmis no bērnu vecākiem gan sūdzības, gan jautājumus par higiēnas preču iegādi bērnudārzos, taču, atbilstoši normatīvajiem aktiem, tās ir jānodrošina pašvaldībai un no vecākiem naudu tam prasīt nedrīkstētu.

"Mēs esam saņēmuši gan vecāku sūdzības, gan jautājumus par to, kam jāiegādājas higiēnas preces, piemēram tualetes papīrs, roku dvieļi, zobu pasta bērnudārzā. Viennozīmīgi atbilstoši higiēnas noteikumiem šīs lietas ir jānodrošina pašvaldībai. Mēs gan zinām, ka reālajā dzīvē ļoti daudzos bērnudārzos tieši no vecākiem tiek prasīti līdzekļi, lai iegādātos higiēnas preces," aģentūrai LETA sacīja IKVD vadītāja Inita Juhņēviča, norādot, ka tas ir pretrunā ar normatīvajiem aktiem.

Savukārt, ja vecāki labprātīgi grib to darīt un izrāda iniciatīvu, tas neesot aizliegts. Turklāt IKVD ieskatā nebūtu pareizi, ka skolotājs vai grupiņas audzinātājs pats vāc naudu no vecākiem šo higiēnas preču iegādei.

"Skolotājam būtu jānorobežojas no tā, jo tā nav skolotāja kompetence un pienākums. Ja vecāki brīvprātīgi vēlas ko iegādāties, tad viņi arī paši organizē gan naudas vākšanu, gan konkrētās lietas iegādi," teica Juhņēviča.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas