Iestājoties siltākam laikam, sākusies aktīva pērnās zāles dedzināšanas sezona

Iestājoties siltākam laikam, sākusies aktīva pērnās zāles dedzināšanas sezona, un pagājušajās brīvdienās lielākais kūlas ugunsgrēks reģistrēts pie Liepājas–Ventspils šosejas, kur pērnā zāle degusi aptuveni hektāra platībā.

Savukārt Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde aģentūru BNS informēja, ka svētdien Aizkraukles novadā 1941.gadā dzimušai pensionārei sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par kūlas dedzināšanu.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aģentūru BNS informēja, ka svētdien ugunsdzēsēji izbrauca uz 18 kūlas ugunsgrēkiem. Lielākās degšanas platības bijušas no 1500 līdz 10 000 kvadrātmetru. Svētdien pērnā zāle degusi Liepājā, Jelgavā Tukumā, Ludzā, Bauskas novadā, Daugavpilī, Jelgavas novadā, Salaspilī un Rīgā.

Kopumā šogad dzēsts jau 51 kūlas ugunsgrēks.

Pēdējos gados kūlas ugunsgrēkos cilvēki nav gājuši bojā, tomēr ir liels skaits cietušo.

Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistiku pērn šajos ugunsgrēkos cieta trīs cilvēki, taču faktiskais skaits ir lielāks, jo nereti cilvēki kūlas ugunsgrēku pašu spēkiem ir nodzēsuši un ugunsdzēsēju palīdzība vairs nav nepieciešama, taču pēc tam vērsušies pie mediķiem, jo gūti tik nopietni apdegumi, ka jāārstējas slimnīcā.

Ik gadus daudz kūlas ugunsgrēku reģistrēts arī pilsētās. Kaut gan, salīdzinot ar lauku rajoniem, pilsētā izdeg daudz mazākas platības, šie ugunsgrēki ir ļoti bīstami, jo apbūve ir daudz blīvāka un kūlas ugunsgrēki apdraud ēkas.

Ugunsdzēsēji gan norāda, ka kūlas ugunsgrēku skaits katru gadu ir atkarīgs no dabas apstākļiem un cilvēku apziņas.

Tāpat kā iepriekšējos gados VUGD sadarbosies ar Lauku atbalsta dienestu, kuram nosūtīs informāciju par kūlas degšanas vietām. Ja ir degusi kūla, zemes īpašniekiem tiks samazināts Eiropas Savienības mazāk labvēlīgo apvidu maksājums.

Kūlas ugunsgrēku dzēšanai pagājušajā gadā VUGD iztērēja degvielu gandrīz 14 000 latu vērtībā un bija jāremontē septiņas ugunsdzēsēju automašīnas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas