Iespējams, no LPP/LC aizgājušie dibinās jaunu reģionālu politisko spēku

No apvienības “Latvijas Pirmā partija/“Latvijas ceļš”” (LPP/LC) nolēmuši izstāties aptuveni 20 liepājnieki, tam gatavojas arī grobiņnieki. “AŠ² politikā” vīlušies no politikas aiziet negrasās, un, iespējams, veidos jaunu spēku, šodien vēsta laikraksts "Kursas Laiks".

LPP/LC nolēmuši pamest uzņēmēji Gunvaldis un Tālivaldis Vēsmiņi, ārste Laila Atiķe, uzņēmuma “Elme Messer Metalurgs” vadītājs Silvis Fridrihsons, uzņēmuma “Liepājas metalurgs” personāla daļas vadītājs Atis Deksnis, “Latvijas gāzes” Liepājas iecirkņa vadītājs Aivars Ķirsis u.c. Arī Grobiņas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Neimanis apstiprina, ka viņš nolēmis no partijas izstāties. Uz galda esot vēl astoņu biedru iesniegumi.

"Tas nav vienā dienā pieņemts lēmums, pārrunas par notiekošo novadā un valstī bija pirms un pēc vēlēšanām," partijas pamešanu pamato J. Neimanis. J. Neimanis jau desmit gadu esot LC biedrs, un izstāšanās iemesli – sakrājušies. “Vērtības nav mainījušās, bet tās nav realizējušās.”  

Arī J. Vilnītis apliecina, ka šī doma viņam briedusi jau sen, par to viņš laikus informējis valdi un partijas biedrus, taču pārējos nav aicinājis sev sekot, tas bijis viņu pašu lēmums. No partijas plānojot izstāties arī vairāki valdes locekļi un citu partijas nodaļu pārstāvji un vadītāji.

Šodien, 12. janvāri, biedri, kas nolēmuši izstāties no partijas, nākšot klajā ar kopīgu paziņojumu.

J. Vilnītis Liepājas domē strādāšot kā bezpartejisks deputāts un, ja koalīcija to ļaus, joprojām pozīcijā. Viņš esot gatavs pilsētas labā darboties arī opozīcijā, kaut arī sadarbību koalīcijā uzskata par auglīgāku.

“Mums ir laba komanda, labi speciālisti un bāze,” J. Vilnītis teic par tiem biedriem, kas aizgājuši no partijas. Viņš neslēpj, ka tas varētu būt kodols jauna, reģionāla politiskā spēka veidošanai tuvākajā nākotnē. Jaunā partija noteikti neslēpšoties aiz ar kristietības un ētikas principiem saistītu vārdu un lozungiem, taču centīšoties pēc tādiem darboties, kā tas pienākoties ikvienai partijai.

J. Neimanis arī nerunā par turpmākas politisko darbības pārtraukšanu. “Joprojām esam atbildīgi un aktīvi, vēlamies darboties politikā. Jāmeklē forma, kā to izdarīt.”

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas