"Iespējamās misijas" dalībnieks atzinīgi vērtē Ķīļa iecerēto mācību gada pagarināšanu 7

Programmas "Iespējamā misija" dalībnieks un fizikas skolotājs Raivis Pauls atzinīgi vērtē jaunā izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa plānus pagarināt mācību gadu līdz Jāņiem, norādot, ka skolēni no tā tikai iegūs.

"Ja mērķis ir samazināt noslodzi, tad viens no risinājumiem, kā to panākt, ir pagarināt mācību gadu," sestdien Latvijas Radio teica jaunais skolotājs, gan atzīstot, ka pārsvarā šis jautājums no skolotāju puses tiek skatīts caur negatīvo prizmu - būs īsāks atvaļinājums, kabinetā būs karsti, visi būs noguruši.

"Būtu jāskatās arī no bērnu puses, ko viņi no tā iegūst. Tagad viņi maijā beidz mācīties, patiesībā maijā jau vairs neviens īpaši nemācās un pusmēnesi nobumbulē. Tad trīs mēnešus atpūšas, pienāk septembris un paiet kādas divas nedēļas, kamēr viņi sāk mācīties," minēja Pauls.

Jaunais skolotājs uzskata - ja samazināsies ilgums starp mācību gada beigām un nākamā mācību gada sākumu, tas skolēniem būs ieguvums. Turklāt daudziem skolēniem vasarās arī pietrūkstot iespēju saturīgi pavadīt laiku.

Daloties iespaidos par jauno izglītības ministru, Pauls atzina: "Izskatās, ka beidzot ir cilvēks, kuram ir kaut kādas idejas, ko viņš pašlaik mēģina nokomunicēt sabiedrībai, lai gūtu atbalstu. Man liekas, ka tas ir labi."

Jau vēstīts, ka izglītības ministrs Roberts Ķīlis nācis klajā ar ieceri mācību gadu pagarināt līdz Jāņiem, kas ir par aptuveni mēnesi ilgāk nekā pašlaik. Ministrs noskaidros, vai to iespējams paveikt jau nākamā mācību gada laikā.

Viņš paskaidroja, ka pašlaik Latvijā skolēni mācās vidēji 169 dienas gadā, taču citās kaimiņzemēs mācību gads ilgst aptuveni 181 līdz 184 dienas. "Šī atšķirība tiek kompensēta ar lielāku noslodzi," klāstīja Ķīlis.

Ministra ierosinājums izraisījis plašas diskusijas sabiedrībā, un liela daļa skolēnu un skolotāju jau pauduši negatīvu attieksmi pret šo ieceri.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Jānītis

Silvija es pievienojos Tev! Aizputes videnē vajadzētu tādus skolotājus kā Raivis.

pirms 9 gadiem, 2011.12.04 10:08

silvijai

tu varētu bez brīvlaika gramatiku pamācīties, sajēga par komatu pielietošanu iedīgļa stadijā...

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 16:50

Silvija

Ja Aizputes skolā, fiziku mācītu,Raivis Pauls, es mācītos,vispār bez brīvlaika!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 15:34

Xxy

Nedrīkst mācību gadu pagarināt,jo dzīvojam ziemeļos un bērniem ir vajadzīga mūsu ,tā jau īsās vasaras saule.Jūniju pavadīt telpās ir tīrais neprāts.

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 14:10

pag pag

Visdrīzāk, ka esošie skolnieki un skolotāji tagad domā nevis par mācību gada pagarināšanu bet Ķīļa nogalināšanu...

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 12:13

Es

Domāju, ka nav jāpagarina. Ja cilvēks nav atpūties, viņš nevar arī pastrādāt. Neredzu nekādas lielās problēmas šobrīd esošajā sistēmā. Savukārt sekmes, tas jau nav mācību gada ilguma, bet gan pašu skolēnu un skolotāju attieksmes ziņā.

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 11:44

mamma

man arī patīk, bet skolotāji vaimanās. gribētu zināt, ko viņi piedāvās, lai jūnijā bērni mācītos. jau ziemā ir garlaicīgi, kur nu vēl vasarā.
lai kompensētu garo vasaras brīvlaiku - foršākās atmiņas un laiku, skolai jākļūst par kaut ko citu, tiešām bērnam un viņa izaugsmei draudzīgu vietu, nevis to iestādi kāda tā ir pašlaik. ja skola spēs pārveidoties, varēs iztikt arī ar mazāku vasaras brīvlaiku. ja ne - bērni mocīsies, skolotāji mocīsies un mocīs bērnus, vardarbības un agresijas būs vairāk.

pirms 9 gadiem, 2011.12.03 11:16

Latvijas ziņas