Iepriekš vairāku investoru iekāroto Skrundas lokatora pilsētiņu iegādājas pašvaldība 1

Skrundas novada dome ārkārtas sēdē ceturtdien nolēmusi iegādāties Skrundas lokatora militāro pilsētiņu, ko iepriekš bija iekārojuši, bet neiegādājās vairāki vietējie ārvalstu investori, portālu Diena.lv informēja pašvaldība.

Pilsētiņa iegādāta par iepriekš noteikto izsoles sākumcenu - 12 000 eiro.

Par to, kas notiks pilsētiņas teritorijā, domās Skrundas novada domes attīstības komiteja. Iecerēts, ka nekustamā īpašuma infrastruktūra un atrašanās vieta ļaus to piedāvāt kā resursu uzņēmējdarbības attīstīšanai – gan ražošanas teritoriju attīstībai, gan tūrisma objektu izveidei, gan citiem saimnieciskās darbības veidiem.

Iepriekš no militārās pilsētiņas iegādes vairākkārt atteikušies atkārtoto izsoļu uzvarētāji, tāpēc Skrundas novada pašvaldība kā nekustamā īpašuma parāda piedzinēja no zvērinātās tiesu izpildītājas Ineses Božes saņēma vēstuli ar ierosinājumu nekustamo īpašumu paturēt pašvaldībai.

Skrundas militāro pilsētiņu tās iedzīvotāji - Krievijas militārpersonas - atstāja 1999.gadā. Tikai pēc 2010.gadā šo objektu izdevās pārdot - toreiz to par 170 000 latu iegādājās Krievijas pilsonim piederošs uzņēmums Iniciatīva Eiropa. Tomēr jau drīz kļuva skaidrs, ka pilsētiņā nekāda aktivitāte nenotiek un pilsētiņas īpašnieks pēc pāris gadiem pārtrauca pašvaldībai maksāt nekustamā īpašuma nodokli. Parāda summa jau tuvojās 12 000 eiro.

Pērn izsolē pilsētiņu kāds investors iegādājās par teju septiņas reizes lielāku summu - 82 800 eiro, taču izsoles uzvarētājs no šī objekta atteicās un nosolīto summu nesamaksāja.

Savukārt rudenī notika vēl viena izsole, kurā īpašumu par 403 200 eiro nosolīja SIA Kurzemes nekustamie īpašumi (KNĪ), taču decembrī no šī darījuma atteicās. Saskaņā ar likumu Mežaine tika piedāvāta nākamajam izsoles dalībniekam – SIA Capital Investment Group. Taču decembra nogalē arī šis pretendents atteicās no iespējas iegādāties bijušo militāro pilsētiņu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Par.....................

Iepriekš vairāku investoru iekāroto Skrundas lokatora pilsētiņu, iegādājās Skrundas pašvaldība - malači !!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2015.01.16 18:34

Latvijas ziņas