Iem nākamajā gadā iecerējusi atlaist divus tūkstošus policistu

No amata policijā nākamajā gadā tiks atlaisti divi tūkstoši policistu, liecina iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces (Vienotība) teiktais žurnālam Sestdiena.

“Jā, atlaišana būs. Taču tas varēs notikt tikai nākamgad. Līdz 6.jūnijam es izstrādāšu projektu, kā tas darāms. Skaidri jāsaprot, kurās jomās var atlaist un kur ne. Tā, piemēram, laukos inspektoru nedrīkst aiztikt, tur jāliek klāt cilvēki. Operatīvos darbiniekus, protams, neaiztiksim. Taču mums ir Objektu apsardzes pārvalde, kur ir ap 800 cilvēku, — tie nav policisti, tie ir apsargi,” klāsta ministre.

Viņa arī norādīja, ka centrālais aparāts policijā ir pietiekami liels. “Mums arī nav vajadzīgs tas, kurš sēž Ministru kabinetā un tirgo narkotikas. Droši vien pietiek arī sliņķu, kuri atnāk uz darbu, noguļ savu maiņu un dodas mājās,” teica ministre.

Pēc viņas teiktā tā bija liela kļūda pirms diviem gadiem, samazinot budžetu, neatlaist divtūkstoš policistu, kā tas tika plānots.

“Mums tiešām bija žēl. Tātad palika septiņarpus tūkstoši,” atzina Mūrniece.

Jau ziņots, ka premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) ir pieņēmis Mūrnieces demisijas rakstu, taču viņai uzdots līdz 6.jūnijam turpināt pildīt pienākumus, paveicot vairākus darbus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas