Ieguvums ceļotājiem: Latvijā ieviesīs elektroniskās identifikācijas kartes

Latvijā līdzās pasei ieviesīs jaunu personu apliecinošu dokumentu – elektroniskās identifikācijas kartes. To paredz Saeimā ceturtdien trešajā un galīgajā lasījumā pieņemtais Personu apliecinošu dokumentu likums.

Apliecības varēs izmantot kā ceļošanas dokumentu, dodoties uz Eiropas Savienības vai Šengenas zonas valstīm.

Personas apliecībā būs iekļauta elektroniska informācija, kas palīdzēs veikt tās īpašnieka identitātes elektronisku pārbaudi. Turklāt jaunās identifikācijas kartes varēs izmantot arī elektroniskajā parakstā. Elektroniskās identifikācijas kartes nebūs obligātas, un persona varēs izvēlēties – saņemt pasi vai personas apliecību, vai arī abus dokumentus.

Jaunajā likumā noteikts, ka situācijās, kad Latvijas pilsonis vai nepilsonis ārzemēs būs pazaudējis pasi, elektronisko identifikācijas karti varēs izmantot kā atgriešanās dokumentu. Līdz ar to nebūs jāvēršas Latvijas vēstniecībā, lai saņemtu atgriešanās apliecību.

Elektroniskajā identifikācijas kartē iekļaujamās informācijas apmēru un saturu, informācijas izveidošanas, aktivizēšanas, deaktivizēšanas un atjaunošanas kārtību, kā arī lietošanas ierobežojumus noteiks Ministru kabinets.

Paredzēts, ka elektroniskās identifikācijas kartes ārzemniekiem, bezvalstniekiem, bēgļiem, personām, kam piešķirts alternatīvais statuss vai pagaidu aizsardzība, kā arī trešo valstu pilsoņiem un nepilsoņiem, kas ieguvuši Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusu, vienlaicīgi kalpos arī kā uzturēšanās atļauja.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas