Iedzīvotājus aicina brīvprātīgi līdzdarboties Lielās talkas organizēšanā

Organizatori aicina iedzīvotājus brīvprātīgi līdzdarboties Lielās talkas organizēšanā, iesaistoties akcijā "Nāc talkā Latvijai!", aģentūru BNS informēja talkas mediju koordinatore Indra Soika.

Akcija norisināsies no 22. marta līdz 15.aprīlim, un tās laikā ikvienam interesentam ir iespēja kļūt par talkas brīvprātīgo palīgu, apzinot savā pilsētā vai novadā piesārņotās vietas, kuras Lielās talkas laikā, 30.aprīlī, būtu nepieciešams satīrīt un sakopt. Tāpat brīvprātīgie palīgi tiks aicināti atzīmēt savas tuvākās apkārtnes skaistākās, gleznainākās vietas, kur ikviens varētu gūt prieku, iedvesmu un labas emocijas. Papildus tam akcijas dalībnieki, atbildot uz āķīgiem anketas jautājumiem, varēs bagātināt savas zināšanas dažādos vides jautājumos.

Lai piedalītos akcijā, mājaslapā www.talkas.lv ir jāaizpilda anketa, atbildot uz 10 jautājumiem par atkritumiem un vidi, kā arī interaktīvā kartē jāatzīmē piesārņotā un skaistā vieta savā pilsētā vai novadā, pievienojot arī situāciju dokumentējošas fotogrāfijas.

Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme norādījusi, ka "iesaistīšanās akcijā "Nāc talkā Latvijai!" ir kā došanās piedzīvojumā, gan meklējot atbildes uz jautājumiem, gan izejot reāli dabā, atzīmējot piesārņotās vietas un skaistos dabas nostūrus. Turklāt šos uzdevumus var veikt vienatnē, kā arī komandā, iesaistot savu ģimeni, draugus, kaimiņus, klasesbiedrus. Piesārņoto vietu atzīmēšana un fotogrāfiju publicēšana ir īpaši nozīmīgs ieguldījums Lielās talkas organizēšanā, jo tas palīdzēs noteikt 30. aprīļa talku norises vietas".

Pirmie 1000 akcijas dalībnieki, kuri būs pareizi atbildējuši uz konkursa jautājumiem, kā arī interaktīvajā kartē atzīmējuši nepieciešamos punktus, dāvanā saņems īpašu akcijas T-kreklu.

Tā kā Latvijā un visā Eiropas Savienībā tiek atzīmēts Eiropas Brīvprātīgā darba gads, brīvprātīgo aktivitātes tiek īpaši ievērotas un novērtētas. Lielā talka kopš tās pirmsākumiem ir brīvprātīgo kustība, jo ikviens talcinieks darbus veic no brīva prāta, nesaņemot par to samaksu. Taču šogad Lielās talkas organizatori cer piesaistīt papildu brīvprātīgos palīgus jau pirms pasākuma, kuri palīdzēs atklāt piesārņojumu dabā un noteikt 30. aprīļa talku norises vietas visā Latvijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas