Iedzīvotāji netic, ka nākamajai sniega sezonai pašvaldības un valsts uzņēmumi spēs sagatavoties labāk

Lai arī 32% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šīs ziemas sniegs un laika apstākļi ir pilnīgi normāli un raksturīgi Latvijas ziemai, 62% aptaujāto domā, ka Latvijas uzņēmumi nekad neiemācīsies sagatavoties laika apstākļu radīto seku novēršanai, tā liecina pēc "P.R.A.E. Sabiedrisko attiecību" pasūtījuma veiktās interneta aptaujas rezultāti.

Aptaujā noskaidrots - vairāk nekā trešā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šīs ziemas sniegs un laika apstākļi ir pilnīgi normāli un atbilstoši Latvijas ziemai, un gandrīz tikpat respondentu sliecas domāt, ka tās vairāk ir globālās sasilšanas sekas, savukārt 23% aptaujāto ir pārliecināti, ka lielais nokrišņu daudzums apstiprina teoriju par ledus laikmeta tuvošanos. Savukārt 6% aptaujāto bagātīgais nokrišņu daudzums vedina domāt, ka tuvojas pasaules gals.

Uz jautājumu, vai iedzīvotāji domā, ka šī gada pieredze liks galvaspilsētai labāk sagatavoties nākamajai sniega sezonai, vairāk nekā puse aptaujāto pauduši viedokli, ka lietus un sniegs mūsu valstī vienmēr tiek uztverti kā neparedzama dabas stihija, bet katrs desmitais respondents minējis, ka citus gadus tomēr ir bijis trakāk. 11% iedzīvotāju ir pārliecināti, ka kārtību Rīgas ielās varētu nodrošināt pietiekamā daudzumā atvēlēts finansējums, taču gandrīz trešdaļa aptaujāto ar kārtību pilsētas ielās ir apmierināti un uzskata, ka problēma ir pašu iedzīvotāju domāšanā un uztverē.

Aptaujā arī jautāja, vai, viņuprāt, šī gada pieredze liks "Latvenergo" labāk sagatavoties sniega sezonai. Aptaujā noskaidrots, ka, neskatoties uz atbildīgo amatpersonu solījumiem, 62% iedzīvotāju ir noskaņoti visai skeptiski un ir pārliecināti, ka mūsu valsts uzņēmumi nekad neiemācīsies sagatavoties dabas stihiju seku novēršanai. Turklāt 24% aptaujāto domā - kamēr nemainīsies valsts uzņēmumu attieksme pret iedzīvotājiem, nekas būtiski nemainīsies.

Aptaujā arī iezīmējas cilvēku zemā paļāvība uz valsts amatpersonu solījumiem - ticību atbildīgo amatpersonu izteikumiem un rīcībai pauduši tikai 3% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, kuri cer, ka "Latvenergo" nākamajai sniega sezonai tomēr būs sagatavojušies un līdzīgas problēmas kā šogad mūsu valstī vairs netiks pieļautas.

Lai arī gada sākumā bez elektroenerģijas bija spiesti dzīvot vairāki desmiti tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, katrs desmitais tomēr domā, ka situācija nemaz nav bijusi tik traka un "Latvenergo" šajā situācijā darīja, ko varēja.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas