Gripa turpina atkāpties, tomēr Liepājā saslimstība augsta 1

Pagājušajā nedēļā gripas izplatība Latvijā samazinājusies par 19%, tomēr epidēmijas slieksnis joprojām ir pārsniegts dažās pilsētās.

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati, visaugstākā gripas intensitāte iepriekšējā nedēļā bijusi Jelgavā un Liepājā, savukārt saslimstība pieaugusi Daugavpilī un Ventspilī. Pārējās pilsētās saslimstība samazinājusies vai palikusi nemainīga.

Kopumā iepriekšējā nedēļā novēroti 279 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, savukārt vēl pirms nedēļas tika reģistrēti 355 saslimšanas gadījumi ar gripu uz 100 000 iedzīvotāju.

Samazinājies arī hospitalizēto gripas pacientu skaits. Kopā hospitalizēti 193 pacienti - 127 ar diagnozi gripa un 66 ar diagnozi gripas izraisīta pneimonija. Vēl nedēļu iepriekš slimnīcā tika nogādāti 214 cilvēki.

Kopš gripas epidēmijas sākuma līdz 18.martam pavisam saņemti 43 paziņojumi par nāves gadījumiem pacientiem ar laboratoriski apstiprinātu gripu vai ar aizdomām par gripas infekciju. Lielākā daļa pacientu ir vecumā

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas