Gripa laboratoriski apstiprināta jau 761 pacientam

Gripa šosezon laboratoriski apstiprināta jau 761 pacientam, tostarp 89 jauni saslimušie reģistrēti nedēļas nogalē, liecina Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) mājaslapā pieejamā informācija.

No 2171 pārbaudītā parauga 597 gadījumos laboratoriski apstiprināta A tipa gripa, bet 164 - B tipa gripa. LIC stacionārā nedēļas nogalē ievietoti 46 cilvēki ar aizdomām par gripu, un kopumā stacionārā ārstējas 79 gripas slimnieki.

Pagājušajā nedēļā vidējais gripas saslimstības rādītājs Latvijā bija 165 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. LIC norāda, ka visaugstākā saslimstība ar gripu vērojama Jelgavā, Jēkabpilī un Daugavpilī, nedaudz mazāk slimo Gulbenē, Rīgā un Valmierā. Epidēmiskais slieksnis - 100 gadījumu nedēļas laikā uz 100 000 iedzīvotāju - pagājušajā nedēļā vēl nebija pārsniegts Liepājā, Rēzeknē un Ventspilī, bet Jūrmalā vēl nebija reģistrēts neviens saslimušais ar gripu.

LIC atgādina - ja ir parādījušās slimības pazīmes, tādas kā kaulu laušana, sauss klepus, paaugstināta temperatūra, galvassāpes, ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu. Īpaša uzmanība savai veselībai būtu jāpievērš cilvēkiem, kuriem jau ir dažādas saslimšanas – cukura diabēts, hroniskas elpceļu un sirds slimības, imunitāti pazeminošas slimības un tamlīdzīgi, jo tas paaugstina saslimšanas risku, kā arī bērniem. Ir jāizvairās no lielu pasākumu, lielveikalu apmeklēšanas, nevajadzētu atstāt bērnus lielveikalu rotaļlaukumos. Bieži jāmazgā rokas un jāvēdina telpas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas