Graube: pēdējos gados notiek ļoti strauja Zemessardzes atjaunošanās, piesakās daudz jauniešu

Pēdējos gados notiek ļoti strauja Zemessardzes atjaunošanās, piesakoties arī daudz gados jauniem cilvēkiem, ceturtdien LNT raidījumā "900 sekundes" atzina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube.

Viņš norādīja, ka, lai gan Zemessardzei vēsturiski diezgan ievērojami mainījušies uzdevumi - no vairāk policejiskām funkcijām uz militārām, tā joprojām ļoti aktīvi veic mācības, lai būtu gatava nepieciešamības gadījumā aizsargāt valsti.

Savukārt krīzes laiks atnesis Zemessardzei jaunu spēku pieplūdumu.

"No 2009.gada sākot, kad valstī bija krīze, ne tikai ekonomiskā, bet arī var teikt valsts un pilsoņu krīze.., mums ir vislielākais jauniešu pieplūdums, kāds jebkad ir bijis," uzsvēra Graube.

Ja kopumā Latvijā patlaban ir aptuveni 8000 zemessargu, apmēram ceturtā daļa Zemessardzē iestājusies tieši pēdējos gados un tie ir bijuši gados jauni cilvēki. Līdz ar to var teikt, ka notiek ļoti strauja zemessardzes atjaunināšanās, atzina NBS komandieris.

"Un tas priecē, jo tas nozīmē, ka ir pilsoņi, jaunieši, kuri vēlas kaut ko vairāk darīt, neskatoties uz to, ka viņus mājās gaida mājasdarbi, viņiem tāpat ir saimniecība jāapkopj, ir ģimene.. Cilvēki iet un sestdienās, svētdienās dara, neskatoties uz to, ka mēs nespējam viņiem kompensēt pat tiešos izdevumus," gandarījumu par iedzīvotāju interesei un gatavību iesaistīties pauda Graube.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas