Graube lūdzis karavīrus ziedot asinis Zolitūdes traģēdijā cietušo cilvēku dzīvību glābšanai

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube šorīt ārkārtas sanāksmē lūdzis karavīrus un zemessargus ziedot asinis Zolitūdē notikušās traģēdijas cietušo dzīvību glābšanai.

Aizsardzības ministrija aģentūru LETA informēja, ka Graube arī pieņēmis lēmumu atcelt šodien ieplānoto gadskārtējo Virsnieku un instruktoru balli.

Bruņoto spēku komandieris karavīru un zemessargu vārdā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšniekam Oskaram Āboliņam ir izteicis visdziļākos līdzjūtības vārdus, apliecinot cieņu sadarbības partneriem.

Graube ir gandarīts par patiesi lielo zemessargu atsaucību, kuri vakar ļoti īsā brīdī atsaucās lūgumam iesaistīties glābšanas darbos pie lielveikala. Notikuma vietā ieradās vairāk nekā 80 zemessargu, kuri palīdzēja gan gruvešu novākšanā, gan arī teritorijas apsardzē kopā ar regulāro spēku vienību karavīriem un Valsts policijas darbiniekiem.

Kopumā vairāk nekā 110 karavīru un zemessargu vakar iesaistījās glābšanas darbos. Šorīt notikuma vietā strādā desmit militārie policisti.

Jau ziņots, ka ceturtdienas vakarā Zolitūdē sabrukušā lielveikala "Maxima" drupās līdz plkst.9 atrasts 21 bojāgājušais, aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas preses pārstāve Sigita Pildava. Trīs no bojāgājušajiem ir ugunsdzēsēji.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša aģentūrai LETA pastāstīja, ka līdz plkst.8 apkopotā informācija liecina, ka no negadījuma vietas kopumā bija hospitalizēti 28 cilvēki, bet septiņiem cilvēkiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Šembele aģentūrai LETA teica, ka hospitalizēti desmit ugunsdzēsēji, vēl divi guva vieglas traumas un pēc tam darbu turpināja.

Bukša pastāstīja, ka lielākā daļa cietušo ir gados jauni cilvēki vecumā no 25 līdz 45 gadiem.

Drupās aprakto cilvēku skaits pagaidām nav zināms.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas