Golde: Pārejai uz 11 klašu izglītību ir jābūt zinātniski pamatotai

Komentējot Valsts prezidenta Andra Bērziņa un izglītības un zinātnes ministra Rolanda Broka (ZZS) ideju par iespējamu pāreju uz 11 klašu izglītību, Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece, bijusī izglītības ministre Silva Golde atzina, ka tai ir jābūt zinātniski pamatotai rīcībai, balstītai uz argumentiem.

Golde šodien intervijā "Rietumu Radio" atzina, ka "izglītība ir konservatīva sistēma un mums nevajadzētu ar to tā mētāties".

"Piekrītu Valsts prezidenta atziņai, ka deviņpadsmit gadu vecumā nav jāsēž skolas solā, jo šajā vecuma posmā zūd motivācija mācīties un ir jādomā par savu profesiju, izaugsmi," sacīja Golde. Viņa uzskata, ka, sabalansējot sākumskolas izglītības programmu un pieņemot klāt sešgadniekus, mācību ilgumu būtu iespējams samazināt.

Golde atcerējās, ka jau laikā, kad viņa strādājusi Izglītības ministrijā, esot bijis mēģinājums samazināt mācību ilgumu. "Mēģinājām diskutēt par mācību gada pagarināšanu, jo mācību ilgumu iespējams samazināt, pagarinot mācību gadu," skaidro Golde, atgādinot, ka Latvijā ir viens no īsākajiem mācību gadiem Eiropā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas