Gobzems: Ģimenes pabalsts astoņu latu apmērā ir dzērāju un nabagu domāšanas veicināšanas pabalsts 4

Maza replika uz Ilzes Viņķeles publiskajiem izteikumiem par ģimenes valsts pabalstiem, brīvpusdienām skolās.

Fakts. Ģimenes valsts pabalsts LVL 8.00 apmērā ir dzērāju un nabagu domāšanas veicināšanas pabalsts. Ar tādu pat suņa kucēnu divreiz uz suņaskolu nevar aizvest, kur nu vēl izskolot bērnu mēneša garumā. Šāds pabalsts neveicina pilnīgi neko, tostarp arī neuzlabo katastrofālo demogrāfisko situāciju. Šāds pabalsts ir izsmiekls, un to nekautrējoties skaidri ir jāpasaka.

Risinājums. Atbalsta sistēma ģimenēm ir jāveido tāda, kas veicina gan dzimstības rādītājus, gan vienlaikus motivē cilvēkus pelnīt pēc iespējas vairāk, turklāt pelnīt legāli. Līdz ar to šajā gadījumā jāiet šāds ceļš - katrai ģimenei, kurā piedzimst bērns, tiek dotas ievērojamas nodokļu atlaides, nevis maksāti pabalsti. Piemēram, ja ģimenē ir viens bērns - ģimenes ienākumi līdz, teiksim, 350 latiem tiek pilnībā atbrīvoti no nodokļiem. Ja ģimenē ir divi bērni - ģimenes ienākumi līdz 700 latiem tiek pilnībā atbrīvoti no nodokļiem. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, ģimenes ienākumi līdz 1000 latiem tiek pilnībā atbrīvoti no nodokļiem.

Protams, var diskutēt par naudas summām, nodokļu atlaižu lielumu un sabalansētību ar citiem nodokļiem un pabalstiem, taču skaidrs ir viens - Latvija ir jāveido kā zemu nodokļu valsts ģimenēm ar bērniem. Tas drīzāk motivēs laist pasaulē bērnus, veicinās vēlmi strādāt (nevis nestrādāt un saņemt pabalstus), gan arī veicinās vēlmi uzrādīt legālus ienākumus par padarīto.

Aldis Gobzems, zvērināts advokāts

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Manam bērnam drīz būs 18 gadu,un šos 8 Ls esmu sakrājusi par šiem gadiem kā dāvanu!

pirms 7 gadiem, 2013.04.01 21:59

mika

ideja ir lieliska un loģiska, pat realizējama. cerams, ka tā radīs atbalstu arīo vladībā. taču, diemžēl, pēdējā laikā rodas iespaids, ka viss tiek darīts tikai latvijas graužanas un "atbrīvošanas" vārdā - no cilvēkiem atbrīvošanas...
ļoti ceru, ka kļūdos...

pirms 7 gadiem, 2013.03.27 09:35

Diez vai ir tā, ka visi tos astoņus latus nodzer.

pirms 7 gadiem, 2013.03.26 14:30

sponger

Piekrītu, jo tad arī normālās ģimenēs sāks dzimt vairāk bērnu.

pirms 7 gadiem, 2013.03.26 12:10

Latvijas ziņas