Glābējiem par darbu Zolitūdas traģēdijas seku likvidēšanā izmaksās vienreizējas prēmijas

Saeima ceturtdien, 28.novembrī, pieņēma lēmumu par līdzekļu piešķiršanu atbalsta pasākumiem traģēdijā Zolitūdē cietušajiem un personām, kas iesaistītas traģēdijas seku novēršanā.

Ar Saeimas lēmumu tika apstiprināta Ministru kabinetā (MK) atbalstītā kompensāciju izmaksa traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem 10 tūkstošu latu apmērā un cietušajiem – piecu tūkstošu latu apmērā.

Savukārt, lai pateiktos glābējiem, kuri savus dienesta pienākumus drošsirdīgi un pašaizliedzīgi veica ārkārtas sarežģītos un bīstamos apstākļos, riskējot ar savu veselību un dzīvību, Saeima atbalstīja līdzekļu piešķiršanu vienreizēju prēmiju izmaksai, galīgajā lasījumā pieņemot attiecīgus grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.

„Likumu grozījām, lai glābšanas un traģēdijas seku novēršanā iesaistītie glābēji varētu saņemt lielākas prēmijas, nekā likums to atļauj patlaban,” Saeimas sēdē uzsver atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs.  

Likuma pārejas noteikumi papildināti ar punktu "amatpersonām (darbiniekiem), kuras piedalījās 21. novembra traģēdijas seku novēršanā attiecīgā valsts institūcija, pamatojoties uz MK lēmumu par līdzekļu piešķiršanu, izmaksā vienreizēju prēmiju MK noteiktajā apmērā, bet prēmijas lielums vēl nav noteikts, jo nav attiecīgo MK noteikumu, skaidro Saeimas Preses dienestā. Tāpat Budžeta komisija vēl tikai virza jautājumu Saeimas balsojumam par ziedojumu un kompensāciju, iespējams, arī prēmiju, neaplikšanu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

MK noteikumus par prēmiju apmēru skatīs jaunnedēļ, 3. decembrī, kad būs arī zināms, cik personām un kādā apmērā prēmijas plānots piešķirt, skaidro MK Komunikācijas nodaļā. Pašlaik likumdošana paredz, ka bojā gājuša glābēja tuviniekiem valsts izmaksā 50 tūkstošu latu lielu kompensāciju, cietušajiem glābējiem - līdz pieciem tūkstošiem, izvērtējot veselības stāvokli.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas