Glābēji aicina nepeldēties reibumā

Ūdens temperatūra Latvijas upēs un ezeros vietām jau sasniedz +20 grādus.  Glābēji aicina peldētgribētājus nedoties ūdenī alkohola reibumā.


Ūdens kvalitāte visās Latvijā oficiāli reģistrētajās peldvietās ir laba. Pasliktināties tā varētu brīdī, kad kļūs siltāks laiks. Siltāks kļūs arī ūdens, un arvien vairāk cilvēku dosies tajā veldzēties.


Veselības inspekcija uzrauga ūdens kvalitāti 55 peldvietās Latvijā. Pārbaudes gan notiek tikai reizi mēnesī. Lai gan šobrīd ar ūdens kvalitāti viss ir kārtībā, vasaras laikā tā mēdz pasliktināties un vairumā gadījumu atbildīgi par to ir cilvēki.


"Ūdens kvalitāte parasti ir slikta tajās peldvietās, kas atrodas tuvu pie notekūdeņu izplūdes vietām, bet tā var būt arī peldētāju vai atpūtnieku nehigiēniska uzvedība, ja dabiskās vajadzības kārto piekrastes krūmos, tad uznāk lietus un fekāliju masu ieskalo ūdeņos, un tad arī kvalitāte pasliktinās," skaidro Veselības inspekcijas vides veselības analītiķis.


Eksperti iesaka pirms peldēšanās īpašu uzmanību pievērst netipiskai ūdens krāsai un smaržai, noturīgām putām, atkritumiem ūdenī, naftas produktiem un zilaļģēm.


Glābēji aicina iedzīvotājus nedoties ūdenī reibuma stāvoklī, jo tieši šis apstāklis ir galvenais nelaimes gadījumu iemesls.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas