Ģimenes valsts pabalstu varētu saņemt tikai daudzbērnu ģimenes 2

Ģimenes valsts pabalstu turpmāk varētu saņemt tikai daudzbērnu ģimenes, portālam Diena.lv pastāstīja labklājības ministre Ilona Jurševska.

Lai diskutētu par iespējamām izmaiņām saistībā ar ģimenes valsts pabalsta piešķiršanu no šī gada jūlija, ceturtdien I. Jurševska un Labklājības ministrijas (LM) speciālisti tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS), arodbiedrību un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Puses vienojās, ka krīzes apstākļos kā labākie no piedāvātajiem modeļiem varētu būt divi.

Viens no tiem paredz, ka ģimenes valsts pabalstu bērniem no 1 līdz 18 gadu vecumam 8 latu apmērā varētu izmaksāt ģimenēm, sākot ar otro bērnu. Tomēr, ja šāds risinājums tiktu apstiprināts, tā īstenošanai papildus būtu nepieciešami 2,8 milj. latu.

Savukārt otrs piedāvātais variants paredz ģimenes valsts pabalsts līdz 18,5 latu apmērā izmaksāt ģimenēm ar trim un vairāk bērniem, proti, daudzbērnu ģimenēm par tiem bērniem, kuri ir vecumā no 1 līdz 18 gadiem.

Vienlaikus puses bija vienisprātis, ka minētā pabalsta piešķiršanu nevajadzētu sasaistīt ar iedzīvotāju ienākumu līmeņa izvērtēšanu, jo ģimenes valsts pabalsta mērķis nav sociālā palīdzība.

"Ģimenes valsts pabalsts arī turpmāk kalpos kā viens no atbalsta pasākumiem kopējā ģimenes atbalsta sistēmā, īpaši, ja valsts vēlas motivēt ģimeni izšķirties par trešā bērna radīšanu. Turklāt minētais pabalsts ir būtisks kā viens no motivējošiem elementiem šībrīža saspringtajā demogrāfiskajā situācijā," uzsvēra I.Jurševska.

Diskusijā piedalījās LPS, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, biedrības "Nākotnes fonds" un Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības pārstāvji.

Atgādinām, ka, veicot izmaiņas ģimenes valsts pabalsta izmaksā, valsts budžetā tiks ietaupīti 11,1 milj. latu. Lēmumu par ģimenes valsts pabalsta izmaksu, sākot no 2011.gada 1.jūlija, pieņems valdība.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

mamma

Interesanti, ka atkal tiek diskriminētas pārējās ģimenes, kurās ir pa vienam bērnam. Ar ko tad tās citas ģimenes (ar 2 vai vairāk bērniem) ir labākas par ģimenēm ar vienu bērnu??? Man varbūt ne prātā nenāk pie tādas valsts nostājas un politikas, kur likumus groza kā vajag un kā patīk, domāt par otra bērna radīšanu!!!
Un šis citāts "Turklāt minētais pabalsts ir būtisks kā viens no motivējošiem elementiem šībrīža saspringtajā demogrāfiskajā situācijā," uzsvēra I.Jurševska." ir klaja ņirgāšanās par reāli domājošiem latviešiem, kuri domā kā esošos bērnus izaudzināt un izskolot, nevis tikai radīt jaunus, lai dabūtu tos 8 latus pabalstu!!!

pirms 10 gadiem, 2011.01.07 08:27

helga

Neizmaksājot bērnu pabalstus valsts budžetsietaupītu11.1 milj.latu.Nekaunības kalngals.Viens vai vairāki bērni kāda tur starpība.Visi jāaudzina.Valsts papilsdus varētu gūt naudu no tiem vairāk kā 300 nodokļu nemaksātājiem,kuri ir parādā nodokļu parādus.Kāpēc no tiem savlaicīgi nepiedzen,kas viņus lobē.Kāpēc paceļ algas valsts ierēdņiem,ja budžetā trūkst naudas.Kāpēc neviens par to neiedziļinās.Kur paliek progresīvais nodoklis,kāpēc viņu nepieņem.Saeima neapstiprina,tāpēc ,ka lielākā daļa pārstāv bagātos.Kāpēc neatļauj tautai par to balsot.Kauns.

pirms 10 gadiem, 2011.01.06 21:03

Latvijas ziņas