Gandrīz visu priekšvēlēšanu aģitācijai pieļaujamo naudas apmēru iztērējusi Šlesera partija un ZZS

Četras dienas līdz priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegumam divi politiskie spēki iztērējuši jau gandrīz visu pieļaujamo tēriņu apmēru – tā ir Šlesera Reformu partija LPP/LC (ŠRP LPP/LC) un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) dati.

KNAB apkopotā informācija līdz 11.septembrim liecina, ka ŠRP LPP/LC aģitācijas pasākumiem ir iztērējusi 93,5% atļautā finansējuma, bet ZZS – 90,6%.

"Vienotība" iztērējusi 77% no 282,5 tūkstošiem, bet "Saskaņas centrs" – 73% no likumā pieļautajiem tēriņiem.

Zatlera Reformu partija aģitācijai iztērējusi mazliet vairāk par pusi – 54,39%.

Priekšvēlēšanu izdevumu segšanai piecas partijas vai to apvienības izlietojušas mazāk par 12% no atļautā apmēra, bet trīs partijas vēl nav tērējušas naudu aģitācijas pasākumiem.

Saskaņā ar likumu politiskajām partijām ir noteikti priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumi konkrētu ar vēlēšanu kampaņu saistīto izdevumu segšanai – reklāmas izvietošanai, pasta pakalpojumiem un labdarībai. Šo izdevumu apmērs nedrīkst pārsniegt 282 559,62 latus, ja politiskā organizācija vai to apvienība ir iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu visos piecos vēlēšanu apgabalos.

Dienu pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā aģitācijas pasākumi ir aizliegti. Saeimas ārkārtas vēlēšanas notiek sestdien, 17.septembrī. 11.Saeimas vēlēšanās startē 13 politiskie spēki.

Jau ziņots, ka 10.Saeimas vēlēšanas notika tikai pērn oktobrī, tādējādi 11.Saeimas vēlēšanas notiks pēc nepilna gada. Likumdevējs šajā starplaikā uz pusi samazināja priekšvēlēšanu tēriņus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas