Gandrīz par diviem mēnešiem pagarina pieteikšanos konkursam "Eiropas Gada pašvaldība 2013"

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) gandrīz par diviem mēnešiem ir pagarinājusi termiņu, līdz kuram var pieteikt pašvaldības konkursā "Eiropas Gada pašvaldība 2013".

Līdz šim pieteikšanās datums bija 15.maijs, taču šis termiņš ir pagarināts līdz 1.jūlijam. Kā skaidro LPS, lēmums par pieteikšanās termiņa pagarināšanu ir pieņemts, ņemot vērā pašvaldību lūgumus un apzinoties saspringtos darbus pirms 1.jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām.

Līdz ar to arī plānošanas reģioniem pašvaldību vērtēšanas termiņš tiek pagarināts līdz 14.augustam.

Jau ziņots, ka konkursā šogad noteiks Eiropas Gada pašvaldības un laureātus četrās nominācijās: "Pašvaldība kultūrai", "Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai", "Pašvaldība veselībai" un "Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai".

Šogad konkurss ir saistīts ar Eiropas Pilsoņa gadu, un tā mērķis ir veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju integrācijai, kultūrai, veselīga dzīvesveida popularizēšanai, kā arī Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai un sabiedrības iesaistīšanai starptautiskajā sadarbībā. Konkursa laikā arī tiks meklēti Eiropas Gada cilvēki, kuri šo nomināciju ir pelnījuši par ieguldījumu kultūras, veselīga dzīvesveida un iedzīvotāju integrācijā.

Konkurss noritēs divās kārtās, un pirmajai kārtai pašvaldībām jāpiesakās līdz 15.maijam. Piesakoties pirmajai kārtai, pašvaldībām ir jāaizpilda pieteikums, norādot par aktivitātēm, kas tajās īstenotas saistībā ar konkursa kritērijiem. Katrā plānošanas reģionā būs izveidota vērtēšanas komisija, kas vērtēs pašvaldību pēc iesniegtās pieteikuma anketas un citiem kritērijiem. Trīs labākās pašvaldības no katra reģiona tiks izvirzītas otrajai kārtai valsts mēroga konkursā.

Kopumā par nominācijām sacentīsies 15 pašvaldības, un uzvarētājas tiks paziņotas 18.oktobrī īpašā apbalvošanas ceremonijā.
Šogad GAN pašvaldībām ir ierobežojumi - konkursā nevar piedalīties pagājušā gada laureātes Ventspils pilsēta un Gulbenes novads.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas