Gaisa temperatūra dažviet pazeminājusies līdz -7 grādiem, vietām migla un slideni ceļi

Piektdienas rītā gaisa temperatūra vietām Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē pazeminājusies līdz -4..-7 grādiem, liecina uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Zemākā gaisa temperatūra LVĢMC novērojumu tīklā plkst.5 tika reģistrēta Jelgavas meteostacijā, kur termometrs tobrīd rādīja -6,7 grādus. Valsts lielākajā daļā gaisa temperatūra ir -1..-5 grādi, Latgalē nav vēsāks par -2 grādiem.

Latgalē, Zemgales austrumos un lielā daļā Vidzemes debesis ir apmākušās, citviet saglabājas pārsvarā skaidrs laiks. Vietām visos reģionos, izņemot Latgali, ir migla, un ceļi dažviet kļuvuši slideni. Piecos rītā tika uzsākta Rīgas-Ventspils šosejas kaisīšana posmā no Usmas līdz Ventspilij, kur vietām konstatēts apledojums.

Virs Latvijas atrodas anticiklona centrs, un atmosfēras spiediens jūras līmenī paaugstinājies līdz 778-779 milimetriem dzīvsudraba stabiņa, kas ir augstākais spiediens kopš marta sākuma. Pūš lēns vējš, daudzviet valda bezvējš.

Rīgā daļēji mākoņains laiks un dūmaka, pūš minimāls dienvidu, dienvidaustrumu vējš. Gaisa temperatūra -2..-3 grādi, lidostā "Rīga" tika reģistrēts nepilnu sešu grādu sals.

Maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +0,4..+0,5 grādiem Daugavpilī un Rēzeknē līdz +6..+7 grādiem Ainažos, Kolkā un Mērsragā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas