FOTO: Nodrošinājuma valsts aģentūra sadarbībā ar komersantu iznīcina kriminālprocesos atsavinātās cigaretes

Divas dienas, 14. un 15. martā Nodrošinājuma valsts aģentūra sadarbībā ar komersantu SIA "Dīlers" Getliņu atkritumu poligonā Rumbulā, Stopiņu novadā iznīcina kriminālprocesos atsavinātās cigaretes.

Kopumā divās dienās paredzēts iznīcināt 1miljonu 340 tūkstošus 698 paciņas dažādu marku cigarešu. Šīs kontrabandas cigaretes izņemtas kopumā deviņos kriminālprocesos. Pieci kriminālprocesi – Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes, bet pārējie – Valsts policijas.

Iznīcināšana šoreiz notiek Getliņu atkritumu poligonā, jo cigaretes tiek samaltas ar šķeldotāju un uzreiz sasmalcinātā putekļu veidā nonāk atkritumu kalnā. Pēc tam jau ar smagās tehnikas kāpurķēdēm tiks iemaltas un sajauktas ar zemi un pārējiem atkritumiem. Līdz ar to pilnībā tiek izslēgta iespējamā tabakas nonākšana atkārtotā lietošanā.

Šis veids arī ir "visekoloģiskākais" cigarešu iznīcināšanai, jo smalkie putekļi nenonāk pilsētas gaisā vai vēl ļaunāk -  pa atvērtiem logiem cilvēku dzīvokļos vai ražošanas telpās.

Šodien, 14. martā, tiek iznīcinātas kontrabandas cigaretes, kuras aizturētas un konfiscētas uz Latvijas austrumu robežas. Iznīcināšanas procesu vēroja īpaša komisija, kuras sastāvā bija arī attiecīgā kriminālprocesa izmeklētāji. Šodien  - Muitas kriminālpārvaldes darbinieki.

Ieva Rekšņa, LR Iekšlietu ministrijas
Aģentūru darba uzraudzības nodaļas Vecākā referente

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas