FOTO: Kurzemes robežsargi Egejas jūrā ķer nelegālos imigrantus

Valsts Robežsardzes Ventspils pārvalde piedalījās FRONTEX Aģentūras kopējā jūras operācijā "POSEIDON 2010 Sea", kas tika rīkota ar mērķi nodrošināt jūras robežu uzraudzību, izmantojot dalībvalstu tehnisko aprīkojumu un ekspertus, un samazināt nelegālās imigrācijas draudus uz Grieķijas (Eiropas Savienības!) ārējās robežas.

No 1. aprīļa līdz 15. decembrim kopējās operācijas "POSEIDON 2010 Sea" nodrošināšanā tika iesaistītas 54 VRS Ventspils pārvaldes amatpersonas, divi VRS Ventspils pārvaldes kuteri (RK-17 un RK-19) un viens Mobilās novērošanas komplekss, ziņo pārvaldes priekšnieka palīdze Gunta Grava.

Kopējās operācijas "POSEIDON 2010 Sea" laikā Ventspils pārvaldes amatpersonu operācijas atbildības rajonā ietilpa Grieķijas – Turcijas jūras robežas un teritoriālās jūras uzraudzība starp Samos, Agathonisi, Farmakonisi, Patmos un Leros salām.

Galvenie Ventspils pārvaldes personāla sasniegumi – aizturēta viena starptautiskajā meklēšanā esoša persona (nelegālo imigrantu pārvadātājs), aizturēti 103 iespējamie nelegālie imigranti un dalība glābšanas un meklēšanas pasākumos Grieķijas teritoriālajā jūrā (4 gadījumi).

Ventspils pārvaldes amatpersonām beidzot dalību š.g. kopējā operācijā “POSEIDON 2010 Sea” FRONTEX Aģentūras pārstāvji un Grieķijas Krasta apsardzes vadība izteica atzinību par VRS Ventspils pārvaldes amatpersonu profesionālo sagatavotību un operācijā iesaistītās kuģošanas līdzekļus un tehnikas kapacitāti. Par to liecina arī no Grieķijas Krasta apsardzes komandanta vice admirāļa A. Boussios saņemtais apbalvojums VRS Ventspils pārvaldei.

G. Grava atzīmē, ka VRS Ventspils pārvaldes personāls guvis popularitāti ar savu pozitīvo attieksmi pret salu vietējiem iedzīvotājiem, kā arī bija plaša publicitāte Grieķijas sabiedriskajos medijos. Nākamgad Ventspils pārvalde plāno iesaistīties FRONTEX Aģentūras kopējā operācijā “POSEIDON 2011 Sea” daudz lielākā apjomā.

Fotogrāfijas no VRS Ventspils pārvaldes arhīva (Avoti: Grieķijas sabiedriskie mediji, VRS Ventspils pārvaldes personāla personīgās fotogrāfijas)
 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas