FOTO: Kurzemē četros mēnešos no aprites izņem vairāk nekā pusmiljonu nelegālās cigaretes

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbiniekiem šā gada četros mēnešos, veicot darba pienākumus, izdevies izņemt vērienīgu daudzumu nelegālo akcīzes preču – cigaretes un alkoholu.

Janvārī Saldus rajonā tika aizturēts vīrietis, kurš, dodoties no Rīgas uz Liepāju ar automašīnu, pārvadāja tabakas izstrādājumus, kas nav marķēti ar LR akcīzes markām. Par šo gadījumu tika uzsākts kriminālprocess, kura laikā izņemtas 281 600 dažādu marku cigaretes bez LR akcīzes markām, kā arī 125 litri spirta. Savukārt februārī Liepājā, kādā garāžā, vīrietis glabāja nelegālo alkoholu un cigaretes bez LR akcīzes uzlīmēm. Arī šajā gadījumā uzsākts kriminālprocess, kura laikā izņemti 540 litri nelegālā alkohola un 4000 cigarešu bez akcīzes markām.

Savukārt marta beigās Liepājā aizturēts vēl kāds vīrietis, kurš ar automašīnu pārvadāja 50 000 cigarešu bez LR marķējuma. Tika uzsākts kriminālprocess, kura gaitā veikta kratīšana Liepājā, kur saimniecības  telpās tika izņemtas kopumā 130 000 cigarešu bez akcīzes markām, bet kādā garāžā – vēl 10 000.

Šā gada četros mēnešos par nelegālām darbībām ar akcīzes precēm kopumā uzsākti septiņi kriminālprocesi, prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai nodoti trīs.

Uzsākto kriminālprocesu un administratīvo lietvedību laikā kopumā izņemtas 648 700 nelegālās cigaretes, 991 litri nelegālā alkohola, divi transportlīdzekļi, kas izmantoti nelegālo akcīzes preču pārvadāšanai.

Signe Šteinberga
VP KRP vecākā speciāliste
Sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas