FOTO: Izglītības un zinātnes ministrs Dombrovskis apmeklē Liepāju

Šodien, 16. maijā, savā pirmajā vizītē Liepājā bija ieradies izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis. Vizītes laikā ministrs apmeklēja Liepājas Universitāti un Liepājas Valsts 1.ģimnāziju, lai tiktos ar studentiem, mācībspēkiem, izglītības iestāžu vadītājiem un pašvaldības pārstāvjiem.

Liepājas Universitātē V. Dombrovskis uzrunas sākumā pastāstīja par sevi, savu izglītību un karjeras gaitām. Turpinājumā ministrs klāstīja savu redzējumu par diviem, viņaprāt, svarīgākajiem jautājumiem, kas skar studentus. Tie ir – kvalitāte un finansējums. Pēc tam ministrs uzklausīja Liepājas Universitātes darbinieku jautājumus par akadēmisko pedagogu algām, finansējumu pētniecībai, izglītības kvalitāti un citiem aspektiem.

Uz tikšanos Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā bija ieradušies mācībspēki, dažādu izglītības iestāžu vadītāji un pašvaldības pārstāvji. Ministrs izklāstīja savu redzējumu par mācību iestādēm un iepazīstināja klausītājus ar savām prioritātēm izglītības jomā. Galvenās no tām ir – pedagogu atalgojums, profesionālās izglītības stiprināšana, augstskolu reformas un pedagogu atalgojuma jautājums.

Pēc tam V. Dombrovskis, kopā ar Izglītības un zinātnes ministrijas izglītības departamenta direktora vietnieci pedagogu un pieaugušo izglītības jomā Baibu Bašķeri atbildēja uz klātesošo jautājumiem par pedagogu atalgojumu, slodzi, kvalitātes novērtējumu un citām būtiskām tēmām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas