FOTO: Ciemos pie "Ziķu" saimnieka Saldus novadā; saimniekošanā iesaistījusies jau trešā paaudze

“Te bija grūsnās teles, te – pagaidu kūts garā desa,” saimnieks Andris Bušinskis atgādina ainu, kāda “Ziķu” sētā bija pirms aptuveni 10 gadiem, kad “Kursas Laiks” tajā ciemojās pirmo reizi. Tagad daudz kas mainījies un spēcīgajā Zirņu pagasta saimniecībā savu vietu atradušas arī ģimenes jaunās paaudzes.

Ganāmpulks aizsācies 1992. gadā ar nopirktām 10 grūsnām ‘Latvijas brūnās’ telēm. Pēc tam tas paplašināts tikai ar pašu audzētām telītēm. “Man nav neviens pirkts lops – tā ir ļoti reti,” uzsver A. Bušinskis. Tagad no 120 galvu pulka 70 ir slaucamās govis, pārējās – telītes. Bullēni visi tiek pārdoti.

Saimnieks stāsta, ka esošās būves nolietojušās un bijis jāizvēlas – vai nu turpināt piena lopkopību, vai likvidēt. Lopu skaitam palielinoties, uzbūvēta jauna brīvās turēšanas kūts. A. Bušinskis rāda, kā ekonomējis un daudz ko kūtī veidojis pēc sava prāta.

“Man jau labi – strādāju kopā ar dēlu,” gandarīts ir saimnieks. Saimniecībā iesaistījusies jau trešā paaudze – viens mazdēls izstudējis par agronomu, otrs mācoties ekonomiku. Piedalījušies konkursā “Sējējs” nominācijā “Ģimene lauku sētā”. 

Plašāk par "Ziķu" saimniecību lasiet "Kursas Laika" 7. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas