FOTO: Centrālkapos noliek ziedus leģionāru piemiņai 2

Šodien arī Liepājā notika latviešu leģionāru piemiņas brīdis Centrālkapos. Pasākums aizvadīts mierīgi un bez incidentiem. Tas notika likumsargu uzraudzībā.

Sākotnējais scenārijs ar pulcēšanos Čakstes laukumā un gājienu uz karavīru piemiņas vietu Centrālkapos gan tika izmainīts.

Pasākuma dalībnieki pēcpusdienā izbrauca no muzeja filiāles "Liepājas okupāciju režīmos", lai pulksten 17 no Vaiņodes ielas un Klaipēdas ielas krustojuma dotos īsā (pārsimts metrus) gājienā līdz piemiņas vietai Centrālkapos.

Pēc atceres brīža Centrālkapos, muzeja filiālē vēl neformālā gaisotnē turpinājās atmiņu pēcpusdiena, kā arī dokumentālās filmas "Sarkanais un brūnais" noskatīšanās.

Gājienu šodien rīkoja trīs privātpersonas - Viktors Birze, Guntars Landmanis un Ernests Leimanis. Kā norādīja Birze, gājienu atbalstīja gan nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) Liepājas nodaļas pārstāvji, gan Liepājā aktīvāko nacionālo biedrību, piemēram, "Nacionālais spēks", dalībnieki.

Šādi gājieni Liepājā rīkoti no 2004. līdz 2006.gadam, un tagad pēc ilgāka pārtraukuma atkal tika nolemts rīkot gājienu saistībā ar to, ka šogad aprit 70 gadi, kopš Otrā pasaules kara laikā tika izveidots Latviešu leģions, kas cīnījās pret okupācijas varu, skaidroja Birze.

Tikmēr Rīgā leģionāru atceres pasākuma un viņu pretinieku piketa laikā pie Brīvības pieminekļa sestdien īslaicīgi aizturēti pieci cilvēki un kopumā, policijas vērtējumā, 16.marta pasākums noritējis nedaudz saspringtākā gaisotnē nekā iepriekšējos gadus.

Pēc pasākuma Nacionālās apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (NA) pārstāvji paziņoja, ka pirmdien plāno prasīt iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) demisiju, jo policija pieļāvusi, ka protestētāji leģionāru atceres gājiena dalībnieku sagaidīja ar skaļām sirēnām un ausīs griezošu mūziku krievu valodā.

Savukārt iekšlietu ministrs uzskata, ka policija leģionāru piemiņas pasākumā bijusi savu uzdevumu augstumos.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Latvijas ziņas