FM un LM rosina piecus mēnešus izmaksāt vakcinētiem senioriem 20 eiro mēnesī par energoresursiem 2

Finanšu ministrija (FM) un Labklājības ministrija (LM) kopīgi rosina vakcinētiem senioriem izmaksāt pabalstu 20 eiro apmērā mēnesī energoresursu cenu sadārdzinājuma kompensēšanai, aģentūrai LETA pavēstīja FM pārstāvji.

Izmaksu plānots veikt piecus mēnešus - no novembra līdz martam.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) preses konferencē pēc valdības sēdes paziņoja, ka šis priekšlikums tuvākajā laikā tiks virzīts izskatīšanai valdībā.

Reirs pavēstīja, ka priekšlikums izmaksāt 20 eiro kompensāciju mēnesī energoresursu izmaksu segšanai vakcinētiem senioriem ļautu vienlaikus risināt divus valstī aktuālus izaicinājumus - palielināt vakcinācijas aptveri un atbalstīt mazāk aizsargātos iedzīvotājus saistībā ar straujo energoresursu izmaksu palielinājumu.

Tas darbotos piecos gada aukstajos mēnešus no 2021.gada novembra līdz 2022.gada martam un attiektos tikai uz vakcinētām personām, proti, ja persona vakcinējas janvāra vidū, tad pabalstu var saņemt par februāri un martu, savukārt, ja persona jau patlaban ir vakcinējusies, pabalsts tiks izmaksāts par visiem pieciem mēnešiem.

"Ir izdevies rast priekšlikumu pieaugošo energoresursu izmaksu segšanai. Ir svarīgi rūpēties par senioru labklājību un ienākumiem. Ceru, ka šis arī būs pamudinājums tiem, kas vēl nav vakcinējušies, to darīt un neatlikt uz vēlāku laiku," piebilda labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP).

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Senior

Un kas tagad jadara ? Kaut kur jaskrien pieteikties ?

pirms 13 dienām, 2021.10.10 08:23

Lorensa

Un kapec vakcinetiem..vai tad nevakcinetie nav cilveki..pirmoreizi vesturee potetos un nepotetos dala grupas..nu tad milie visiem skaidrs kas ta par potii kuras del pat piemaksat velas..varbut vajadzetu majsat ari par tuberkolizes difterhas stingumjrampjiem....jasmejas.

pirms 11 dienām, 2021.10.12 07:11

Latvijas ziņas