Februārī iesniegto vīzu pieteikumu skaits Latvijas pārstāvniecībās pieaudzis par 33%

Latvijas vēstniecībās un konsulātos ik mēnesi arvien pieaug iesniegto vīzu pieteikumu skaits - februārī saņemts par 33% vairāk pieteikumu nekā iepriekšējā gadā.

Ārlietu ministrijas Preses centrā aģentūrai BNS pavēstīja, ka pērn februārī kopumā tika pieņemti 5459 vīzu pieteikumi, bet šā gada februārī - jau 7236 vīzu pieteikumi.

Procentuāli lielākais vīzu pieteikumu skaita pieaugums jeb 89% ir bijis Latvijas vēstniecībā Ukrainā, attiecīgi tie ir 330 un 624 vīzu pieteikumi. Savukārt skaitliski lielākais vīzu pieteikumu skaita pieaugums ir bijis Latvijas vēstniecībā Krievijā - tur pērn februārī tika pieņemti 2078 vīzu pieteikumi, bet šā gada februārī - jau 2861 vīzu pieteikums, kas ir par 38% vairāk.

Latvijas konsulātā Pleskavā vīzu pieteikumu skaits palielinājies par 45% - attiecīgi minētajā laikā pieņemti 204 un 295 vīzu pieteikumi.

Vīzu pieteikumu skaits par 40%, salīdzinot ar iepriekšējā gada februāri, pieaudzis arī vēstniecības Krievijā Konsulārās nodaļas kancelejā Kaļiņingradā, kur pieņemti 258 un 360 vīzu pieteikumi.

Ārlietu ministrijā norādīja, ka arī šā gada janvārī, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, iesniegto vīzu pieteikumu skaits pieauga par 18%, lai arī ierasti vīzu pieteikumu skaits janvārī skaitliski vienmēr ir mazāks nekā pārējos gada mēnešos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas