Februāra sākumā divas reizes pārsniegts dekādes nokrišņu daudzums

Februāris Latvijā sācies ar siltu un nokrišņiem bagātu laiku, tādējādi nokrišņu daudzums februāra pirmajā dekādē visā Latvijā bija lielāks par normu, vidēji valstī pārsniedzot to divas reizes, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Mēneša pirmajā dekādē gan lietus, gan sniegs bija katru dienu, bet visbagātākās ar nokrišņiem bija divas pēdējās dekādes dienas Latvijas austrumu daļā – Latgalē katrā šajā diennaktī izkritušais nokrišņu daudzums bija tuvs vai līdzvērtīgs visas dekādes nokrišņu normai.

Visu dekādi sniega sega sedza Austrumlatviju un Kurzemes augstākās vietas. Visbiezākā tā bija Alūksnes un Vidzemes augstienēs. Šorīt Alūksni klāja 54 centimetrus dziļa sniega sega, bet Zosēnus – 43 centimetrus.

Kurzemes jūras piekrastē un Latvijas vidienē sniega sega nebija pastāvīga – noturīgāka tā kļuva dekādes pēdējās dienās, un arī tad biezumā lielākoties zem 10 centimetriem.

Dekādes vidējā gaisa temperatūra kopumā Latvijā bija 4,2 grādus augstāka par normu. Augstāka par vidējiem ilggadējiem rādītājiem bija gaisa temperatūra arī visās dekādes dienās. Visaugstāk – dienā līdz 0,5, plus 3,5 grādiem – gaisa temperatūra pakāpās 5. februārī un 6. februārī.

Februāra sākumā naktīs temperatūra lielākoties bija mīnus seši, plus viena grādu robežās, līdz mīnus 11 grādiem īslaicīgi noslīdot tikai naktī uz 4. februāri Daugavpilī.

Savukārt dekādes vēja ātrums bija jūtami zemāks par normu, brāzmās 15 līdz 17 metrus sekundē sasniedzot tikai pašā Kurzemes jūras piekrastē dekādes vidusdaļā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas