Februāra otrā dekāde bijusi siltāka par normu

Februāra otrā dekāde kopumā Latvijā bijusi 2,4 grādus siltāka par normu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Šajā laikā diennakts vidējā gaisa temperatūra lielākoties bija virs normas, daudzviet bija atkusnis, bet dekādes vissiltākajā laikā - 13.februārī un 14.februārī - dienā temperatūra pakāpās līdz 0, plus 2, bet 13.februārī vietām arī līdz plus 3, plus 4 grādiem.

Sals atgriezās tikai dekādes beigās, 20.februārī diennakts vidējai gaisa temperatūrai noslīdot trīs grādus zem normas un naktī centrālajos un austrumu rajonos sasniedzot mīnus 14, mīnus 12 grādus.

Dekādes nokrišņu daudzums kopumā Latvijā bija nedaudz virs normas. Lai gan perioda siltākajā laikā nokrišņi vietām bija arī lietus veidā, sniega sega visu dekādi klāja visu Latvijas teritoriju.

Sniega sega būtiski biezāka - vietām pat par 10 līdz 15 centimetriem - kļuva 18.februārī un 19.februārī, kad uzsniga puse no visas dekādes nokrišņu daudzuma. Kopumā februāra otrās dekādes vidējais sniega segas biezums bija no pieciem līdz septiņiem centimetriem Kurzemes rietumu daļā līdz 43 centimetriem Vidzemes un 53 centimetriem Alūksnes augstienēs.

Dekādes vēja ātrums bija zemāks par normu, brāzmās 14 līdz 17 metriem sekundē sasniedzot tikai Kurzemes jūras piekrastē dekādes beigās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas