"EuroCop" piedraud ar Latvijas izslēgšanu no Šengenas zonas 1

Eiropas tiesībsargu arodorganizācijas "EuroCop" valde, kas martā apmeklēja mūsu valsti, bija šokēta par ierindas policistu nabadzību, proti, faktu, ka ap 300 policistu noformējuši sev trūcīgās personas statusu. Viņi nesaprata, kā Eiropas policists var būt trūkumcietējs. Vasarā paredzēta atkārtota vizīte, lai pārliecinātos, kā Iekšlietu ministrija pildījusi organizācijas rekomendācijas.

Ja progresa nebūs, EuroCop varētu rosināt izslēgt Latviju no Šengenas zonas, tā šodien raksta "Neatkarīgā". Protams, šāds rosinājums nebūtu obligāti saistošs, turklāt Eiropas Savienībai nemaz nav izstrādāts juridisks mehānisms Šengenas līgumvalstu izslēgšanai.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone šīs arodbiedrību aktivitātes sauc par "absolūti abstraktu pļāpāšanu". "Policijas darba apstākļi ir nacionālā atbildība. Protams, mēs esam sarūgtināti, ka šobrīd nav iespējas investēt un pacelt algas. Taču tas nevar izraisīt kādas starptautiskas juridiskas sekas," skaidro valsts sekretāre.

Tomēr Iekšlietu ministrija pārmaiņas sola. Pašlaik turpinās policijas struktūras un darbinieku slodžu izvērtēšana. Ministrijas paspārnē izveidota speciāla darba grupa. Priekšlikumi iekšlietu iestāžu amatpersonu atlīdzības reformai un darba kvalitātes uzlabošanai ir jāiesniedz līdz 2011. gada 1. jūnijam.

Demisionējusī, taču līdz jūnijam vēl strādājošā ministre Linda Mūrniece portālā esmaja.lv izsakās, ka labiem darbiniekiem algas tiks celtas, atlaižot "slinķus un likumpārkāpējus".

Latvijas Apvienotās policijas arodbiedrības viceprezidents Andris Stepanovičs atzīst, ka situācija iekšlietu resorā ir dramatiska. To īpaši pasliktinājusi pāreja no 24 stundu maiņu darba uz 12 stundām. Tiem policistiem, kas strādā vēl kādos citos darbos, tos attiecīgi esot grūtāk salāgot, un, ja jāizšķiras par darbu policijā vai, piemēram, apsardzē, priekšroka tiekot dota pēdējam. Tur vairāk maksā.

Kāds Vidzemē strādājošs prokurors "Neatkarīgajai" apraksta situāciju viņa pārraudzītajā policijas iecirknī. "Tur nav neviena izmeklētāja, kas būtu nostrādājis kā es – vismaz septiņus gadus. Kadru mainība ir milzīga. Jauns cilvēks atnāk strādāt policijā, paņem sev kredītu bankā, drīz saprot, ka te nekas nespīd, un iet projām. Bet viņa vietā nāk nākamais jaunais cilvēks, un drīz vien arī viņš viļas. Protams, tā strādājot, rezultāts ir neapmierinošs." Kādā dzīvokļa apzagšanas lietā prokuroram nācās saskarties ar bēdīgi kuriozu situāciju. Vispirms uz Īriju aizbraucis apsūdzētais, tad viņa piemēram sekojuši liecinieki, un visbeidzot izrādījās, ka arī no darba policijā aizgājušais izmeklētājs liecināt tiesā jāaicina ierasties no Īrijas. Atrast viņu tā arī nav izdevies.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

mika

..."Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone šīs arodbiedrību aktivitātes sauc par "absolūti abstraktu pļāpāšanu". "Policijas darba apstākļi ir nacionālā atbildība. Protams, mēs esam sarūgtināti, ka šobrīd nav iespējas investēt un pacelt algas. Taču tas nevar izraisīt kādas starptautiskas juridiskas sekas," skaidro valsts sekretāre."...
tas nozīmē: iepūtiet, kā gribam tā daram?

pirms 9 gadiem, 2011.04.14 11:45

Latvijas ziņas