"Eurobarometer": Latvijas iedzīvotāju neapmierinātība ar dzīves dārdzību ir lielākā ES

Latvijā iedzīvotāju neapmierinātība ar dzīves dārdzību ir lielākā Eiropas Savienības (ES) valstu vidū.

Par to liecina "Eurobarometer" aptauja, kuru jūnijā pēc Eiropas Komisijas Nodarbinātības ģenerāldirektorāta pasūtījuma veica socioloģisko pētījumu kompānija "TNS Opinion".

Saskaņā ar to mūsu valsts iedzīvotāju sašutums par augstajām dzīvošanas izmaksām novērtēts ar mīnus 7,3 punktiem, un tik liels tas nav nevienā citā bloka valstī. Otrais un trešais augstākais neapmierinātības līmenis ir attiecīgi Rumānijā (-7 punkti) un Grieķijā (-6,7 punkti).

Lietuvā iedzīvotāju negatīvā attieksme pret dzīves dārdzību novērtēta ar mīnus 5,9 punktiem, kas atbilst septītajam augstākajam neapmierinātības līmenim ES, bet Igaunijā – ar mīnus 5,6 punktiem, kas ir 10.sliktākais rādītājs.

Vislabākie pozitīvie rezultāti ir Zviedrijā, Nīderlandē un Austrijā, kur vērtējums par dzīves izmaksām atbilst attiecīgi plus 1,6 punktiem, plus 1,2 punktiem un plus vienam punktam.

ES vidējais vērtējums par pašreizējo dzīves dārdzību ir mīnus 3,4 punkti.

Aptauja liecina, ka dzīves dārdzības jomā cilvēku vērtējums visās bloka dalībvalstīs ir pasliktinājies salīdzinājumā ar laiku pirms pieciem gadiem. Vislielākais pasliktinājums šajā ziņā fiksēts Grieķijā (mīnus 96 punkti) un Latvijā (mīnus 89 punkti).

Aptaujā katrā ES valstī piedalījās aptuveni tūkstotis respondentu. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas