Epidēmijas laikā valsts apmaksā ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem

Gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Pacientiem ar gripas saslimšanu par ģimenes ārsta mājas vizīti ir jāmaksā valstī noteiktā pacienta iemaksa divu latu apmērā, atgādina Nacionālais veselības dienests (NVD).

Maksājuma nosacījums attiecas uz visiem ģimenes ārstiem un dežūrārstiem, kuri ir līgumattiecības ar NVD un sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, informē NVD sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Štālberga.

Ņemot vērā to, ka gripas un citu augšējo elpošanas ceļu infekciju simptomi ir līdzīgi, pieņemot pieteikumu mājas vizītei, ģimenes ārstam ir iespējami detalizēti jānoskaidro esošos slimības simptomus, kā arī citus līdzīgus saslimšanas gadījumus ģimenē.

Gadījumā, ja ģimenes ārsts būs ieradies mājas vizītē pie pacienta kā pie gripas slimnieka, tomēr konstatējis, ka pacientam nav gripas saslimšana, bet ir kāda cita augšējo elpošanas ceļu infekcija, par ģimenes ārsta mājas vizīti arī šajā gadījumā būs jāmaksā tikai pacienta iemaksa divu latu apmērā.

Ja pacients ir atbrīvots no pacienta iemaksas veikšanas, iepriekš minētā divu latu pacienta iemaksa nav jāveic. No pacienta iemaksām ir atbrīvoti bērni līdz 18 gadiem, pirmās grupas invalīdi, trūcīgās personas, politiski represētās personas, Nacionālās pretošanās kustības dalībnieki un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidācijā cietušās personas, pacienti, kuri saņem ilgstošu plaušu mākslīgo ventilāciju mājas apstākļos, pacienti, kuri saņem paliatīvo un veselības aprūpi mājās, orgānu donori un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

NVD atgādina par iespēju ārpus ģimenes ārsta darba laika medicīniskus padomus saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66 016 001. Pieredzējuši mediķi medicīniskus padomus darba dienās sniedz no plkst.17 līdz 8, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas