Ēnu dienā Saeimā visvairāk sekot vēlas Āboltiņai, Šleseram, Līdakam, Šķēlem un Dzintaram

Dalību šā gada Ēnu dienā Saeimā pieteikuši jau vairāk nekā 150 skolēnu no Liepājas, Daugavpils, Ventspils, Jelgavas, Valmieras, Alūksnes, Rīgas un citām Latvijas vietām, aģentūru BNS informēja Saeimā.

Vislielākā interese pašlaik ir par iespēju sekot Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai, kā arī deputātiem Aināram Šleseram (PLL), Ingmāram Līdakam (ZZS), Andrim Šķēlem (PLL), Raivim Dzintaram (VL-TB/LNNK) un Inesei Šleserei (PLL).

Savu izvēli „ēnot” Saeimas deputātus skolēni motivē ar interesi par politiku un iespējām savu karjeru saistīt ar politikas zinātni un tieslietām. Jaunieši norāda, ka ir sabiedriski aktīvi savās skolās un pašvaldībās, un pauž vēlmi nākotnē strādāt Latvijas labā.

Saeimas deputātus vēlas „ēnot” lielākoties vidusskolas vecuma jaunieši, taču interesi izrāda arī pamatskolu audzēkņi, no kuriem jaunākais pašlaik mācās 5.klasē.

Līdz šim lielākais „ēnotāju” skaits pieteicies no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas – seši skolēni, savukārt no Zemgales vidusskolas un Skrundas vidusskolas – pieci audzēkņi. No Gulbenes novada Lejasciema vidusskolas un Rīgas Teikas vidusskolas parlamentāriešus „ēnos” četri jaunieši.

Skolēni ir aicināti 16.februārī „ēnot” Saeimas deputātus un darbiniekus, lai klātienē iepazītu Saeimas ikdienas darbu, tā paplašinot savu redzesloku un izpratni par nākotnē nepieciešamajām zināšanām un prasmēm.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas