Endziņš aicina prezidentu apsvērt Saeimas atlaišanu

Bijušais Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētājs Aivars Endziņš, ņemot vērā Saeimas lēmumu neļaut kratīšanas deputāta Aināra Šlesera ("Par labu Latviju") dzīvesvietās, aicina Valsts prezidentu Valdi Zatleru apsvērt parlamenta atlaišanu.

Endziņš piektdien intervijā Latvijas Televīzijā pauda 100% pārliecību, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktās kratīšanas ir pamatotas un ir savākti apjomīgi pierādījumi iespējamām nelikumībām.

"Skaidrs, ka tās personas, pret ko tas ir vērsts, mēģina to pārvērt par politisku farsu," teica Endziņš.  Tāpat, pēc viņa domām, KNAB aktivitāšu saistīšana ar prezidenta vēlēšanām ir mēģinājums novērst uzmanību.

Jautāts, vai Saeima pēc šāda balsojuma būtu jāatlaiž, bijušais ST priekšsēdētājs norādīja, ka prezidentam tas būtu "ļoti nopietni jādomā".

"Prezidentam ir ļoti nopietni jādomā šajā situācijā. Jebkurā gadījumā, Saeimas viens atsevišķs balsojums vēl neliecina un nedod pamatu atlaišanai, bet tas prasa ļoti nopietnu situācijas izvērtējumu. Jāņem vērā arī tas, ka prezidents arī riskē ar savu statusu, jo, ja viņu refrendumā tauta viņu neatbalstīs, es gan domāju, ka tauta noteikti atbalstītu, tad prezidents zaudētu amatu. Zināmā mērā ir prezidentam jāskatās pār plecu, kā tas būs," teica Endziņš.

Pēc viņa teiktā, prezidentam situācija nekavējoši ļoti nopietni jāpārrunā ar politiskajiem spēkiem. "Mēs esam demokrātiska valsts un visiem būtu jābūt vienādiem likuma priekšā," piebilda Endziņš.

Jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien ārkārtas sēdē neatbalstīja  KNAB lūgumu veikt kratīšanu Saeimas deputāta Šlesera dzīvesvietās. KNAB lūdza veikt kratīšanu Šlesera faktiskajā dzīvesvietā Jūrmalā un deklarētajā dzīvesvietā Rīgā. Par kratīšanas veikšanu balsoja 35 deputāti no "Vienotības" un Nacionālās apvienības, pret bija septiņi, bet atturējās 37.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas