Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Elektroenerģijas tarifi palielināsies par 37,6%

Šodien stājas spēkā jaunie AS "Latvenergo" elektroenerģijas tarifi, kas paredz elektrības cenu pieaugumu par vidēji 37,6%. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome šī gada 20.februārī apstiprināja jaunos tarifus.

Laikā, kad strauji augušas dažādu pakalpojumu un preču cenas, elektroenerģijas tarifi gala lietotājiem pēdējoreiz tika mainīti 2006.gada 22.novembrī, un tie stājās spēkā pagājušā gada 1.janvārī, nepieciešamību celt maksu par elektrību pamatoja uzņēmums. Nepieciešamību celt tarifus diktējot importētās elektroenerģijas cenu kāpums un obligātā elektroenerģijas iepirkuma izmaksu pieaugums, ko nosakot gāzes cenas pieaugums.

Elektroenerģijas tarifi iedzīvotājiem palielināsies no esošā 5,1 santīma par kilovatstundu līdz 7,1 santīmam par kilovatstundu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, jeb par 39,2%.

Energokompānijas AS "Latvenergo" peļņa 2007.gadā bija 8,1 miljons latu, kas ir par 66% mazāk nekā 2006.gadā, liecina uzņēmuma neauditētie dati, aģentūru LETA informēja "Latvenergo" Komunikācijas un mārketinga departamenta Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis. Pēc neauditētiem finanšu rezultātiem, "Latvenergo" koncerna neto apgrozījums pērn bija 360,6 miljoni latu, kas ir par 23% vairāk nekā 2006.gadā.

SPRK priekšsēdētāja Valentīna Andrējeva aģentūrai LETA pastāstīja, ka lēmums paaugstināt elektroenerģijas tarifus par 37,6% esot pilnībā pamatots, jo ievērojami pieaugušas importētās elektroenerģijas un gāzes cenas, kā arī palielinājušās izmaksas par administratīvajiem izdevumiem.

SPRK priekšsēdētāja norādīja, ka tarifu pieaugums inflāciju palielinās par nepilnu procentu.

Kā liecina aģentūras LETA aprēķini, mājsaimniecībai, kas mēnesī patērē 100 kilovatstundas elektroenerģijas, maksa par elektrību pieaugs no 5,1 lata mēnesī līdz 7,1 latam mēnesī. Savukārt mājsaimniecībām, kuras izmanto vairāk elektroierīču, piemēram boileri ūdens uzsildīšanai, elektrisko plīti u.c. ierīces un kurām elektroenerģijas patēriņš mēnesī sasniedz, piemēram, 400 kilovatstundas, maksa par elektroenerģiju mēnesī būs 28,4 lati. Tas ir par astoņiem latiem vairāk nekā pašlaik.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas