Elektroapgāde traucēta 8000 "Latvenergo" klientiem

PAPILDINĀTA. Ap plkst.18 elektroapgāde ir traucēta aptuveni 8000 "Latvenergo" klientiem, informē energokompānijas preses sekretāre Ivita Bidere. Šis skaitlis gan visu laiku mainās - kamēr AS "Sadales tīkls" brigādes novērš bojājumus vienā vietā, problēmas rodas jau citās.

Viņa informēja, ka visvairāk bojājumu ir vietās, kur plosās stiprais vējš, tostarp Tukumā, Jelgavā un Ventspilī.

Bidere informēja, ka līdz šim ievērojamākie bojājumi novērsti Kurzemē un Vidzemē - "Sadales tīkls" ir operatīvi novērsis elektroapgādes traucējumus apmēram diviem tūkstošiem lietotāju Vidzemē un 5,4 tūkstošiem Kurzemē, kā arī vairākiem tūkstošiem lietotāju citur Latvijā.

"Pastiprinoties vējam, elektroapgādes bojājumu skaits ir mainīgs," uzsvēra Bidere un atzīmēja, ka darba gatavībā ir visas "Sadales tīkls" operatīvā izbraukuma un remontu un celtniecības brigādes.

Viņa arī pastāstīja, ka pateicoties operatīvai darbībai, pirmie ievērojamie masveida bojājumi, kas bez elektrības uz laiku atstāja apmēram 2,5 tūkstošus lietotāju, tika novērsti pulksten 14.30 Vidzemē, Limbažu – Alojas vidējā sprieguma elektrolīnijās. Vējam kļūstot spēcīgākam, masveida avārijas atslēgumi tika konstatēti Kurzemē – Ventspilī, Kuldīgā, Talsos un Saldū. No apmēram 5,4 tūkstošiem lietotāju šobrīd elektroapgāde ir atjaunota lielākajai daļai, 620 lietotājiem traucējumus novēršot iespējami īsākajā laikā.

AS "Latvenergo" aicina Latvijas iedzīvotājus vētras vai stipra vēja laikā būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību.

Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, ziņot Klientu servisam pa bezmaksas tālruni 80 200 404 vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam - 112. AS "Latvenergo" brīdina: esiet piesardzīgi un apdomīgi, neriskējot ar savu un citu cilvēku dzīvību!

Ja vētras dēļ tiek traucēta elektroapgāde, par atslēgumu un tā novēršanas gaitu klienti tiks informēti ar īsziņas (SMS) palīdzību. Par bojājumiem SMS tiek sūtīti uz datubāzē reģistrēto lietotāju norādīto kontakttālruni. AS "Sadales tīkls" dispečeri monitorē situāciju vidējā sprieguma un zemsprieguma elektrolīnijās, operatīvi vadot bojājumu novēršanas darbu.

Lai gūtu vispārīgu informāciju, aicinām sūtīt e-pastu uz adresi klientu.serviss@latvenergo.lv; savukārt gadījumos, kad tiek konstatēti bojājumi zemsprieguma elektrolīnijā vai bīstamas situācijas, ziņot Klientu servisam pa bezmaksas tālruni 80 200 404.

Atgādinām: REDZOT ZEMĒ GUĻOŠU LĪNIJAS VADU VAI UZ LĪNIJAS UZKRITUŠU KOKU, NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NETUVOJIETIES TAM UN NEĻAUJIET TO DARĪT ARĪ CITIEM!

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas