Eksperts neredz potenciālu grautiņu iespējamībai Latvijā, tostarp emigrācijas dēļ

Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta direktors Nils Muižnieks pašlaik neredz potenciālu tam, ka Latvijā varētu izcelties līdzīgi nemieri kā Londonā.

Intervijā Latvijas Radio viņš nosauca vairākus iemeslus, kāpēc Latvijā šāda notikumu attīstība, viņaprāt, nevarētu notikt. Pirmkārt, Latvijas iedzīvotāji izvēlas valsti pamest.

"Sociālo spriedzi un jauniešu bezdarbu, kas ir diezgan svarīgi faktori šāda veida nemieros, mazina emigrācija no Latvijas, kas, protams, rada citas problēmas. Tas ir viens tvaika nolaišanas punkts - cilvēki ir neapmierināti, viņi neiet uz ielām, viņi emigrē un meklē iespējas citur," skaidroja eksperts.

Otrkārt, viņaprāt, policija pēc 2009. gada 13. janvāra notikušajiem grautiņiem Vecrīgā stingri uzraugot dažādus pasākumus pilsētas centrā.

"Treškārt, mums nav tādas ekstrēmistiskas un kriminālas grupas, vismaz tādā apjomā kā Lielbritānijā un citās valstīs," uzskaitīja Muižnieks.

Taču jautājums esot par nākotni un faktoriem, kas varētu veicināt lielāku spriedzi. "Viens ir migrācija, kur Latvijā stāv priekšā ļoti grūtas izvēles nākamos gados, jo skaidrs, ka būs darbaspēka trūkums. Būs ļoti asas debates," prognozēja LU Sociālo un politisko pētījumu institūta direktors.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas